Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

3,6 mld zł na przebudowę dróg. GDDKiA zapowiada przetargi

3
Podziel się:

Przetargi mają dotyczyć około 200 zadań na istniejącej już sieci dróg w Polsce. W sumie zapowiadane prace w 2020 roku obejmą prawie 630 km.

Zapowiadane prace w 2020 roku obejmą prace na prawie 630 km istniejących dróg.
Zapowiadane prace w 2020 roku obejmą prace na prawie 630 km istniejących dróg. (GDDKiA, GDDKiA)

Przebudowa dróg i skrzyżowań oraz poprawa bezpieczeństwa na odcinkach istniejących dróg krajowych - to zadania jakie stawia sobie GDDKiA.

Jak zaznacza Generalna Dyrekcja, jej działania nie ograniczają się bowiem wyłącznie do realizacji dużych inwestycji i budowy nowych odcinków dróg.

"Wśród zaplanowanych na 2020 rok przetargów znalazło się 67 zadań dotyczących rozbudowy istniejących odcinków dróg GDDKiA krajowych o łącznej długości ok. 465 km. Niemal wszystkie przetargi, dokładnie 57 o długości ok. 363 km, będą dotyczyć wyłonienia wykonawców robót budowlanych.

W ośmiu przypadkach ogłosimy postępowania na realizację w trybie "Projektuj i buduj" w sumie na ok. 102 km" - informuje GDDKiA.

Wyłonieni mają zostać wykonawcy zarówno na krótkie pojedyncze odcinki, jak również na kilka odcinków.

Zobacz także: Budowa dróg, ile kilometrów w 2020? Szef GDDKiA ostrożnie: "plany są szerokie, ale będą rozłożone w czasie"

Przetargi na przebudowę z kolei dotyczą 28 zadań o łącznej długości ok. 54 km i wartości ok. 260 mln zł. DO tego doją również przetargi na mosty, w sumie na 53 zadania o łącznej wartości ponad 450 mln zł.

"W przetargach na wyłonienie wykonawców inwestycji znalazły się m. in. przebudowa istniejącego i budowa nowych mostów na rzece Bóbr w Brzózce na DK32 i na DK94 w Bolesławcu, przebudowa wiaduktu na S86 w Katowicach, budowa mostu na rzece Wieprz w Łęcznej czy też obiektów na Noteci w okolicy Ujścia. Wśród przetargów na opracowanie dokumentacji i budowę jest też między innymi rozbudowa istniejącego mostu na Wiśle w Sandomierzu" - wylicza GDDKiA.

W sumie na inwestycje w sieć istniejących dróg GDDKiA zamierza przeznaczyć 3,6 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
NIE dla pis
4 lata temu
A bedzie pewnie tak jak samochodami elektrycznymi i mieszkaniami , juz znamy te wasze bajki ........ za ten ochlap w postaci 500+ to juz dawno wyszarpaliście przez wyższe podatki i podwyżki wszystkiego od żywności po długopis
Ojciec Pio
4 lata temu
Co PO zaczęło to powoli się kończy budować a za PiS nawet planów dobrych nie ma. Taka to dobra zmiana.
Gadać gadu......
4 lata temu
Ciagle ogloszenia ile to mld pójdą na drogi. Ile to będzie przetargów. A co się buduje/zbudowało?