Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
18.03.2020 12:10

Duda: Pakiet pomocowy już jest, będzie przekładany na projekty w najbl. czasie

Pakiet pomocowy dla przedsiębiorstw i pracowników dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa jest już gotowy i w najbliższym czasie będzie przekładany na konkretne projekty ustaw, zapowiedział prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Gabinetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Uznałem, że jest przede wszystkim potrzeba wsparcia i przedsiębiorców, i pracowników, bo to oni znajdują się dziś w najgorszej sytuacji, co rzecz jasna przełoży się na całą gospodarkę. W związku z czym ten pakiet musi być bardzo kompleksowy. [...] Pakiet już powstał, on będzie w najbliższym czasie przekładany na teksty projektów ustaw i mam nadzieję, że w niedługim czasie będziemy w stanie go wprowadzić" - powiedział Duda podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Gabinetowej.

"Tam są różnego rodzaju ulgi, zwolnienia, przesunięcia spłat - czyli, można powiedzieć, takie swoiste wakacje, chociażby jeśli chodzi o ZUS - odroczenie płatności, możliwość rozłożenia tych płatności na raty. [...] Będzie wprowadzony system wypłaty wynagrodzeń dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą świadczyć pracy - to jest ręka wyciągnięta i do pracowników, i do przedsiębiorców" - dodał prezydent.

Pakiet obejmuje także m.in. cały system kredytów i pożyczek, które będą udzielane na bardzo dogodnych warunkach. Dla firm transportowych - możliwość przejęcia płatności leasingu przez Agencję Rozwoju Przemysłu na okres trudności, wyliczył prezydent.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2020

NiktPakiet pomocowy? Dla banków wyłącznie

Rozwiń komentarze (1)