Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
ANA
|

Duże przejęcie europejskiej giełdy. Euronext kupi giełdę w Mediolanie

3
Podziel się:

Euronext, właściciel giełd w sześciu krajach, m.in. Francji i Holandii, kupi giełdę w Mediolanie. Transakcja jest warta 4,3 mld euro. Powstanie duży gracz na rynku.

Duże przejęcie europejskiej giełdy. Euronext kupi giełdę w Mediolanie
(PAP)
bECkwkOd

Przejmując Borsa Italiana Euronext pozyska ok. 25 proc. handlu akcjami w Europie. Na należących do niego rynkach notowanych będzie 28 największych europejskich spółek z prestiżowego indeksu Euro Stoxx 50.

Euronext podał w komunikacie, że transakcja jest warta 4,325 mld euro.

Euronext i Borsa Italiana, operator giełdy w Mediolanie, po połączeniu będą wiodącym graczem na europejskim rynku kapitałowym.

bECkwkOf
Zobacz także: Firmy zombie. "Pomoc czasem trafia do nieefektywnych firm"

Euronext przejmie Borsa Italiana od Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych (LSE), która kupiła ją w 2007 roku. Teraz LSE wystawiła ją na sprzedaż, aby uzyskać zgodę Unii Europejskiej na przejęcie firmy Refinitiv, która jest właścicielem platformy do handlu obligacjami.

GPW i AMX

bECkwkOl

Warszawska giełda również szuka okazji do przejęć, ale wśród rynków mniej rozwiniętych. We wrześniu zarząd poinformował, że podpisał porozumienie w sprawie przejęcie giełdy w Armenii (AMX). Liczymy na to, że przejęcie AMX otworzy możliwości do kolejnych akwizycji spośród rynków mniej rozwiniętych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECkwkOG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
euro
11 miesięcy temu
A gdzie jest urząd antymonopolwy i KE ? Jak chodziło o orlen i Lotos to środki zaradcze a jak euronext to już może mieć 25 % rynku i nadal ok tak ?
Ciekawy
11 miesięcy temu
Czyli w sprawie Górskiego Karabachu stoimy po stronie Armenii ?
xd
11 miesięcy temu
W komunizmie majątek teoretycznie był własnością wszystkich obywateli a w kapitalizmie 70% kapitału jest w rękach garstki miliarderów.
bECkwkOH