Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dworczyk: Szczepionka AstraZeneca dla nauczycieli - od przyszłego tygodnia

12
Podziel się:

Szczepienia nauczycieli klas I-III oraz przedszkolnych szczepionką AstraZeneca mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Szczepionka tej firmy będzie przeznaczona dla osób w wieku 18-60 lat, wynika z wypowiedzi szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Michała Dworczyka.

Dworczyk: Szczepionka AstraZeneca dla nauczycieli - od przyszłego tygodnia
bETAsTKd

"Wczoraj wieczorem Rada Medyczna przedłożyła takie rekomendacje dotyczące szczepionki firmy AstraZenaca na podstawie których podjęta została decyzja, że w Polsce ta szczepionka będzie wykorzystywana dla osób między 18. a 60. rokiem życia. W konsekwencji również Rada zarekomendowała, żeby rozpocząć szczepienia grupy 1c, tzn. nauczycieli, w pierwszej kolejności tych, którzy już uczą klasy I-III oraz nauczycieli przedszkolnych" - powiedział Dworczyk podczas konferencji prasowej.

Od wczoraj trwają przygotowania do tego projektu szczepień.

"W przyszłym tygodniu spodziewamy się pierwszej dostawy szczepionki AstraZeneca i również w przyszłym tygodniu chcielibyśmy, aby rozpoczęły się szczepienia nauczycieli" - dodał.

bETAsTKf

Zapowiedział, że szczegółowo o harmonogramie szczepień rząd poinformuje w czwartek, jak zostanie "dopracowany system rejestracji nauczycieli i sama procedura szczepień".

W lutym spodziewana jest dostawa nieco ponad 0,5 mln szczepionek firmy AstraZenaca.

Dworczyk poinformował też, że w tym tygodniu dostawy szczepionki firmy Pfizer wyniosły 321 tys. dawek i taka sama pula planowana jest na przyszły tydzień.

bETAsTKG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(12)
nely
10 miesięcy temu
Dworczyk daj przykład i sam zaszczep się tą szczepionką jak jest taka dobra.
wybierajcie
10 miesięcy temu
Albo mi dadzą Pfizera, albo będę chodził i zarażał.
Jarosław
10 miesięcy temu
To jakaś farsa. Wyeliminują w ten sposób nauczycieli i będzie spokój z roszczeniami. Jestem nauczycielem, ale tym gównem się nie szczepię. Szwajcarzy z tej szczepionki zrezygnowali, a Polacy jak zawsze - ręka w nocniku.
bETAsTKH
ANzeb
10 miesięcy temu
Dodatkowo ta szczepionka była przebadana w grupie 18-55 lat i w Europie podawana jest poniżej 55 roku życia. Dlaczego nauczyciele do 60 r maja być nią szczepieni???
pech
10 miesięcy temu
jestem nauczycielem i nie chcę tej szczepionki!!!