Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Echo Investment rozpoczęło budowę biurowca MidPoint71 we Wrocławiu

0
Podziel się:

Echo Investment rozpoczęło budowę biurowca MidPoint71 przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Projekt oferuje ok. 37 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Pierwsi najemcy wprowadzą się tutaj w IV kwartale 2021 r.

Biurowiec MidPoint71 powstanie przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu
Biurowiec MidPoint71 powstanie przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu (Materiały prasowe)
bECVbmiJ

"Po tegorocznej premierze kompleksu West 4 Business Hub, Echo Investment otrzymało pozwolenie na budowę kolejnej biurowej inwestycji we Wrocławiu, która powstanie przy ul. Powstańców Śląskich 9. Centralna lokalizacja, elegancka architektura, nowoczesne miejsce do pracy oraz dobrze zaaranżowane przestrzenie wspólne to zdecydowane atuty projektu MidPoint71. Nowa biurowa destynacja na mapie Wrocławia to blisko 37 tys. m kw. powierzchni biurowej dopasowanej do potrzeb firm działających na terenie miasta lub dopiero co lokujących się w stolicy Dolnego Śląska" - czytamy w komunikacie.

W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze związane z wykonaniem ściany szczelinowej, która zabezpieczy wykop, a docelowo będzie pełniła funkcję ściany zewnętrznej w części podziemnej budynku, podano także.

– Wrocław pod względem nowoczesnej powierzchni biurowej to drugie, co do wielkości miasto regionalne w Polsce. Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy jego dynamiczny rozwój. Przybywa powierzchni biurowej w nowoczesnych budynkach w zasadzie na obszarze całego miasta. Echo Investment inwestuje we Wrocławiu już od dobrych 10 lat. Wybudowaliśmy i z sukcesem wynajęliśmy tu pięć budynków biurowych. Jesteśmy w trakcie realizacji pierwszego etapu inwestycji West 4 Business Hub. Kończymy rok 2019 drugą biurową premierą. Rozpoczęliśmy budowę projektu przy Powstańców Śląskich – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale biur Echo investment.

bECVbmiL

Jak pokazują dane firmy REDD, dostawcy danych o rynku biurowym w Polsce, zasoby powierzchni biurowej wynoszą 1,093 mln m kw. z czego dostępnych jest 156 tys. m kw.

Deweloper nie wybrał generalnego wykonawcy. W procesie przetargowym wybierani są wykonawcy poszczególnych pakietów.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

bECVbmjm
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)