Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Elektrobudowa ma porozumienie z PSE ws. 'Modernizacji stacji 220/110 kV-Konin'

0
Podziel się:

Elektrobudowa w upadłości zawarła z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE) porozumienie w sprawie rozliczenia umowy na wykonanie zadania pn. "Modernizacja stacji 220/110 kV - Konin", podała spółka. Wpływ rozliczenia zostanie uwzględniony w wynikach 2020 r. w kwocie 21,1 mln zł w przychodach spółki, podano także.

Elektrobudowa ma porozumienie z PSE ws. 'Modernizacji stacji 220/110 kV-Konin'

"Intencją porozumienia jest w szczególności przeniesienie przez spółkę na rzecz PSE w ramach rozliczenia umowy prawa własności urządzeń i materiałów, uchylenie niepewności co do części roszczeń stron powstałych w związku z realizacją umowy, odstąpieniem od umowy przez PSE oraz rozliczeniem umowy, a także uchylenie w zakresie określonym w porozumieniu sporu mogącego powstać pomiędzy stronami związanego z realizacją umowy" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, zgodnie z porozumieniem strony uzgodniły treść protokołu odbioru bilansującego (POB) oraz protokół inwentaryzacyjny (PI) oraz zrzekły się bezwarunkowo i nieodwołanie prawa do kwestionowania ich treści.

"W konsekwencji uzgodnień treści PI oraz POB spółka ma wobec PSE roszczenie o zapłatę kwoty ok. 9,9 mln zł netto z tytułu nierozliczonych dotychczas robót i prac, które to roszczenia PSE uznaje w całości, a ponadto emitent w ramach rozliczenia umowy przeniesie na rzecz PSE prawo własności uzgodnionych urządzeń i maszyn dedykowanych do realizacji przedmiotu umowy za łączną kwotę ok. 11,2 mln zł netto" - czytamy także.

Wierzytelności spółki wobec PSE o których mowa powyżej w łącznej kwocie ok. 25,9 mln zł brutto (netto ok. 21,1 mln zł) zostaną uregulowane w ten sposób, że:

- PSE dokonuje potrącenia zobowiązań spółki z tytułu roszczeń powstałych ze spłatą podwykonawców w zakresie dotychczas niezaspokojonym w wysokości 9,1 mln zł,

- PSE dokona potrącenia wierzytelności z tytułu naliczonych wcześniej kar umownych w kwocie ok. 2,3 mln zł,

- wypłata kwoty ok. 2,7 mln zł zostanie wstrzymana na okres 4 miesięcy przez PSE na pokrycie roszczeń PSE wobec emitenta powstałych w związku z dokonaniem przez PSE płatności na rzecz podwykonawców oraz dalszych podwykonawców emitenta,

- w zakresie pozostałej kwoty tj. ok. 11,8 mln zł PSE dokona płatności na rzecz spółki, podano dalej.

"Wpływ rozliczenia porozumienia zostanie uwzględniony w wynikach 2020 roku w pełnej kwocie tj. 21,1 mln zł (wartość netto wystawionej faktury sprzedaży) w przychodach spółki. Emitent wskazuje jednocześnie, iż wcześniejsze skutki wypowiedzenia umowy zostały ujęte w wyniku finansowym roku 2019 r." - podsumowano w materiale.

Elektrobudowa w upadłości świadczy usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r.

energetyka
budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)