Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Elektrociepłownie Taurona dostarczyły ponad 10 mln GJ ciepła od września do maja

0
Podziel się

Elektrociepłownie należące do Taurona Polskiej Energii dostarczyły ponad 10 mln GJ ciepła dla 800 tys. mieszkańców województw śląskiego i małopolskiego w okresie od września 2019 r. do maja 2020 r., podała spółka.

Elektrociepłownie Taurona dostarczyły ponad 10 mln GJ ciepła od września do maja
bEruNaPV

"Utrzymujące się niskie temperatury powietrza wciąż nie pozwalają na rezygnację z ogrzewania mieszkań. Ponadto pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele osób spędza więcej czasu w domach. Z tych względów okres grzewczy trwa tym razem wyjątkowo długo" - czytamy w komunikacie.

"Do terminu zakończenia sezonu grzewczego podchodzimy elastycznie, dostosowując się do potrzeb naszych klientów. Obecnie nie stosujemy z góry określonego terminu zakończenia okresu grzewczego. Dostawy ciepła uruchomiane i wstrzymywane są w dowolnym terminie, na wniosek klienta - spółdzielni lub zarządcy. W tak zwanym okresie przejściowym, wiosną i jesienią, dostawy ciepła reguluje automatyka pogodowa, umożliwiająca włączenie i wyłączenie dostarczania ciepła do budynku - w zależności od temperatury zewnętrznej - powiedziała rzeczniczka prasowa Taurona Ciepło Małgorzata Kuś, cytowana w komunikacie.

Pod koniec maja 50% mieszkańców zdecydowało się wyłączyć kaloryfery, podano także.

bEruNaPX

Tauron Ciepło to największy dostawca ciepła sieciowego w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej i jedna z największych spółek ciepłowniczych w Polsce. W skład spółki wchodzą: Zakład Wytwarzania Katowice, Zakład Wytwarzania Tychy, Zakład Wytwarzania Bielsko-Biała oraz Obszar Ciepłowni Lokalnych.

Łączna moc cieplna zainstalowana zakładów wytwórczych, wchodzących w skład Tauron Ciepło - pochodząca w większości z wysokosprawnych źródeł kogeneracyjnych - wynosi 1 170 MW. Całkowita wartość mocy zamówionej wynosi 2 000 MW. Łączna długość sieci ciepłowniczej w systemie Tauron Ciepło wynosi około 1 000 km. Spółka obsługuje łącznie około 3 300 klientów - spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych itp.

W Grupie Tauron ciepło produkują nie tylko elektrociepłownie, ale też elektrownie. Elektrownia Stalowa Wola jest głównym dostawcą ciepła dla Stalowej Woli i Niska, Elektrownia Jaworzno III produkuje je dla mieszkańców Jaworzna, a zakład w Łagiszy ogrzewa konurbację śląsko-zagłębiowską.

Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

bEruNaQy
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)