Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Elon Musk kontra Twitter. Pierwsza porażka miliardera. Rozprawa będzie szybciej niż wnioskował

8
Podziel się:

Sąd w Delaware już w październiku 2022 r. rozpocznie proces w sprawie zerwanego porozumienia z Twitterem przez Elona Muska. To znacznie szybciej niż domagali się prawnicy miliardera. Przy uzasadnianiu tej decyzji sędzia stwierdził, że platforma społecznościowa zasługuje na szybkie rozwiązanie w tej sprawie.

Elon Musk kontra Twitter. Pierwsza porażka miliardera. Rozprawa będzie szybciej niż wnioskował
Elon Musk już w październiku będzie bronić swoich racji przed sądem w sprawie niedoszłego przejęcia Twittera (zdj. ilustracyjne) (GETTY, SOPA Images)

Rozprawa przed sądem rozpocznie się w październiku 2022 r., a będzie dotyczyła zerwanego przez Elona Muska porozumienia z Twitterem dotyczącego zakupu firmy - podaje Reuters. Agencja zauważa, że to cios dla miliardera, gdyż jego prawnik domagał się rozpoczęcia procesu w lutym 2023 r. Sam Twitter chciał rozpoczęcia procesu już we wrześniu.

Będzie przyspieszony proces

Przedstawiciele prezesa Tesli tłumaczyli, że potrzeba kilku miesięcy, by ustalić prawdziwą liczbę fałszywych kont i botów na portalu. To właśnie z tego powodu Elon Musk najpierw zawiesił, a potem zerwał porozumienie.

Przedstawicielka sądu w Delaware jednak jest zdania, że strony konfliktu będą w stanie poradzić sobie z przyspieszonym procesem. Dlatego tego poprosiła je o wypracowanie harmonogramu rozprawy, która ma potrwać pięć dni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polskie firmy dostają ultimatum. "Akcjonariusze pilnują, czy nie finansujemy 'brudnej' energii"
W rzeczywistości opóźnienie grozi nieodwracalną szkodą dla sprzedających - wyjaśniła, wskazując przy tym na Twittera.

Rozprawa warta miliardy

Stawka rozprawy będzie toczyła się o miliardy, które bogacz będzie musiał wypłacić firmie. Eksperci sugerują, że ewentualna kara może wynieść nawet kilkadziesiąt miliardów dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Musk sprzedaw...
2 lata temu
Dla informacji tych, którzy nie mają siły na pięć minut czytania źródeł: Musk miał dostęp do bazy danych użytkowników, wiedział jaki jest stan Twittera ponieważ zanim złożył ofertę kupna całości spółki, był jej udziałowcem, jednym z większych. Także przed samym zakupem zostały mu przedstawione dane wewnętrzne, jako że umowa już obowiązywała i miał prawo jako kupujący wiedzieć wszystko. Problem pojawił się jak inwestorzy dowiedzieli się, że Musk faktycznie chce to zrobić i zaczęli wyjmować pieniądze z Tesli, przez co jego majątek zaczął topnieć. Tesla to jego jedyne źródło utrzymania w tej chwili a przez to, że jest bańką inwestycyjną, jest bardzo wrażliwa na takie zagrywki. Pan Musk chciał kolejny raz użyć pieniędzy swoich inwestorów w nielegalny sposób i wbrew ich woli, jednak aby nie stracić dużo PR, rzucił kretyńskie hasło o botach i pustych kontach (o których wiedział wcześniej) a publika to podłapała i powtarza na korzyść oszusta. Polecam nie wierzyć w nic co mówi ten oszust lub przynajmniej brać dużą poprawkę na wszystkie opowieści.
Qwerty
2 lata temu
Musk nie dał się w¥d¥m@ć, to teraz będą się mu tłumaczyć przed sądem.
sPrinter
2 lata temu
Sprawa w 5 dni? Jak oni to robią? Dlaczego nie można przenieść tego modelu sądownictwa do nas? Pozazdrościć... :D
Rtyhghhbg
2 lata temu
Nieodwracalne szkody dla oszustów sprzedających fałszywe konta i boty? To jaka jest prawdziwa wartość tej pożal się Panie platformy ?
Rtyhghhbg
2 lata temu
Nieodwracalne szkody dla oszustów sprzedających fałszywe konta i boty? To jaka jest prawdziwa wartość tej pożal się Panie platformy ?