Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emilewicz: KE podnosząc prognozę PKB doceniła m.in. wyraźny wzrost inwestycji

1
Podziel się:

Komisja Europejska ponownie podniosła prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski w 2019 r., co wraz z prognozami innych instytucji zbliża do konsensus wzrostu gospodarczego w okolicach 4,5%, uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Komisja Europejska doceniła rosnącą rolę inwestycji sektora prywatnego we wzroście PKB, a także wyraźny wzrost inwestycji, wskazała minister.

Emilewicz: KE podnosząc prognozę PKB doceniła m.in. wyraźny wzrost inwestycji
bEKkRQHp

"Komisja kolejny raz podniosła prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski. Rewizja w górę z 4,2% do 4,4% oczekiwanego tempa wzrostu PKB Polski w 2019 r. stawia nas na 2. pozycji w całej Unii Europejskiej, zaraz za Maltą. Wcześniej swoje szacunki podniosły OECD oraz MFW, a także agencje ratingowe. Możemy stwierdzić, że konsensus wzrostu gospodarczego w okolicach 4,5% to niezwykle dobry wynik na tle pozostałych krajów Unii Europejskiej" - napisała Emilewicz w komentarzu do danych KE.

Komisja Europejska (KE) podwyższyła prognozę tegorocznego wzrostu PKB Polski do 4,4% (wobec 4,2% prognozy z maja), ale prognoza na 2020 r. została podtrzymana na poziomie 3,6%.

"Komisja Europejska doceniła rosnącą rolę inwestycji sektora prywatnego we wzroście PKB, a także wyraźny wzrost inwestycji, które dodatkowo wspierane są bardzo dobrą alokacją funduszy unijnych. Z kolei bardzo dobra kondycja krajowego rynku pracy wspiera wydatki konsumpcyjne, także pod wpływem wzrostu dochodów dyspozycyjnych gospodarstw domowych. W ocenie ekspertów Komisji Europejskiej możliwy jest jeszcze wyższy przyrost naszego PKB, głównie za sprawą eksportu netto oraz dynamiki prywatnych inwestycji" - czytamy dalej.

bEKkRQHS
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
sukces goni s...
2 lata temu
Pani Minister ! Stopa inwestycji od czasu nastania Waszej władzy zjechała do poziomu najniższego od ponad 20 lat (w 2015 r. było ok. 20%, od 2016 r. utrzymuje się na poz. ok. 17%), a inwestycje prywatne rosną wolniej niż PKB. To jest DRAMAT w okresie szczytu koniunktury. No ale dla WAS to oczywiście sukces. Jak 27:1 w Brukseli czy - po ostatnich eurowyborach - brak na kluczowych unijnych stanowiskach jakiekolwiek przedstawiciela już nie tylko Polski, ale całej grupy wyszehradzkiej. Gratuluję samozadowolenia. I wiary we własną propagandę.