Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Enea chce część nakładów w strategii zrealizować w formule project finance

1
Podziel się:

Enea zakłada, że część z planowanych w strategii 64 mld zł nakładów inwestycyjnych zostanie zrealizowana w formule project finance, poza bilansem grupy, poinformował prezes Mirosław Kowalik.

Enea chce część nakładów w strategii zrealizować w formule project finance
bEEALmUR

"Te wydatki to maksymalna wartość 64 mld zł. Tutaj jest uwaga, że część wydatków planujemy zrealizować w formule project finance, tzn. z partnerami. Część wydatków zrealizujemy w formule nieopartej o bilans firmy" - powiedział Kowalik podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że grupa zamierza dostosowywać źródła i strukturę finansowania poszczególnych projektów.

"22 mld zł to dodatkowa wartość oszacowana po to, by stać się koncernem mniej oddziałującym na środowisko i który realizuje ambitne cele klimatyczne na poziomie krajowym i europejskim" - dodał prezes.

bEEALmUT

Enea podała w aktualizacji strategii, że szacuje nakłady inwestycyjne na utrzymanie ciągłości funkcjonowania oraz na nowe moce wytwórcze w wysokości ponad 64 mld zł w perspektywie 2035 r. Nakłady inwestycyjne na realizację inwestycji w nowe moce wytwórcze, wspierające transformację koncernu w kierunku niskoemisyjnego, zostały oszacowane na poziomie około 22 mld zł.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

bEEALmVu
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
z Brukseli
2 lata temu
enea ? oferta dla klientów jak z trzeciego świata i co się dowiaduję jedynie co chce ta firma to dorobić się na Polakach strasznie patologiczny kraj a nic dla Polaków