Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Enter Air otrzyma 287 mln zł pożyczki z PFR w ramach tarczy finansowej

4
Podziel się

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) przyznał Enter Air pożyczkę płynnościową w kwocie 287 mln zł, podała spółka. Podpisanie umowy planowane jest do końca stycznia, a uruchomienie pożyczki nastąpi w lutym 2021 r.

Enter Air otrzyma 287 mln zł pożyczki z PFR w ramach tarczy finansowej
bDISLJCJ

"Informacja o przyznaniu pożyczki bardzo nas cieszy, a otrzymane środki przeznaczymy na wsparcie bieżącej płynności Grupy. Dzięki nim będziemy mogli bez obaw zająć się przygotowaniami do sezonu letniego oraz realizacją naszego programu handlowego w najbliższych miesiącach. Widzimy duże zainteresowanie wyjazdami w nadchodzącym sezonie i jesteśmy przygotowani operacyjnie i sprzętowo na szybki powrót do normalnego latania. Poprzedni rok, w którym pandemia spowodowała światowy kryzys w branży lotniczej na niespotykaną do tej pory skalę, był dla nas bardzo trudny i umożliwił wykorzystanie mniej niż 30% naszego potencjału operacyjnego. Niestety, tak jak cała nasza branża ponieśliśmy duże straty i musieliśmy wystąpić o pomoc publiczną. Jesteśmy wdzięczni za pozytywną decyzję PFR, której beneficjentem będą przede wszystkim nasi pasażerowie" - powiedział członek zarządu Enter Air Grzegorz Polaniecki, cytowany w komunikacie.

Spółka otrzyma wsparcie w ramach rządowego programu tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm, które zostanie udzielone w formie pożyczki płynnościowej w kwocie 287 mln zł. Uruchomienie pożyczki nastąpi po wynegocjowaniu i podpisaniu umowy pożyczki oraz po spełnieniu warunków w niej zawartych. Umowa pożyczki będzie zawierała standardowe postanowienia stosowane przy umowach podobnej wielkości, w tym w zakresie zabezpieczeń. Zakończenie negocjacji z PFR i podpisanie umowy planowane są w styczniu, a uruchomienie pożyczki w lutym 2021 r., wskazano również.

Enter Air jest notowany na GPW od 2015 roku. Przewoźnik posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.

bDISLJDm
Źródło:
KOMENTARZE
(4)
Marta
miesiąc temu
Enter Air to przewoźnik lotniczy. Dlaczego mercedesy zamiast Boeingów na zdjęciu?
Zuzanna
miesiąc temu
Należy się im, mam nadzieję że wirus zelżeje i będzie można normalnie latać. Nie powiem odpoczęłabym od tego wszystkiego gdzieś na Kanarach
Lotnik
miesiąc temu
To samo zdjęcie przy Gryfii. Oj redaktorzy...
bDISLJDn
Wtopek
miesiąc temu
No to teraz polatamy z Enterem ciagnikami siodłowymi z naczepą :-)