Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ferro ma zgodę UOKiK na przejęcie spółki Termet

0
Podziel się

Ferro otrzymało od prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) bezwarunkową zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na nabyciu większościowego pakietu akcji stanowiących około 70,65% ogółu akcji w kapitale zakładowym Termetu i przejęciu kontroli nad tym podmiotem, podała spółka.

Ferro ma zgodę UOKiK na przejęcie spółki Termet
bDHELlYR

"W związku z powyższym emitent informuje o spełnieniu się jedynego warunku zawieszającego określonego w przedwstępnej umowie sprzedaży akcji zawartej z akcjonariuszami Termet S.A. w dniu 26 listopada 2020 roku" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec listopada 2020 r. Ferro podało, że w ramach realizacji strategii F1 zawarło umowy, w wyniku finalizacji których stanie się większościowym akcjonariuszem spółki Termet (70,65%) i wyłącznym właścicielem spółki Tester. Łączna bazowa wartość transakcji przejęcia Termetu i Testeru to 50,75 mln zł. Może ona zostać powiększona o kwotę dodatkową, uzależnioną od wyników finansowych Termetu osiągniętych w roku 2020 (tzw. earn-out), w maksymalnej wysokości 9,97 mln zł.

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. W 2019 r. miało 451,26 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bDHELlZu
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(0)