Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Firma z ZEA produkująca tytoń do fajki wodnej otworzyła fabrykę w Grodzisku Maz.

1
Podziel się:

Warszawa, 27.06.2019 (ISBnews) - Producent tytoniu do fajki wodnej - firma Al Fakher otworzyła zakład produkcyjny w Grodzisku Mazowieckim - jest to pierwszy projekt inwestycyjny z ZEA, jaki obsługuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), podała Agencja. Przy produkcji aromatyzowanego tytoniu pracować będzie docelowo 100 pracowników. 

Firma z ZEA produkująca tytoń do fajki wodnej otworzyła fabrykę w Grodzisku Maz.

"Już na samym początku zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci w Polsce. Jesteśmy zadowoleni z otwartości polskich instytucji, w szczególności urzędu celnego, który mocno zaangażował się w pomoc w realizacji tak szczególnego projektu" - powiedział prezes firmy Al-Fakher Desmond Naughton, cytowany w komunikacie.

"Polska Agencja Inwestycji i Handlu pomogła inwestorowi z Emiratów Arabskich wybrać optymalną ścieżkę inwestycyjną. Proces doradztwa strategicznego obejmował m.in. dopasowanie odpowiedniej lokalizacji do specyfiki projektu, czy pomoc w przejściu przez procedury administracyjne, zwłaszcza związane z prawem celnym w Polsce" - powiedział szef zespołu odpowiadającego za doradztwo lokalizacyjne Marcin Fabianowicz, cytowany w komunikacie.

"Spodziewamy się kolejnych inwestycji z ZEA oraz państw sąsiednich. Prowadzimy intensywne działania promujące Polskę poprzez Biuro Handlowe PAIH w ZEA. W przyszłym roku odbędzie się EXPO 2020 w Dubaju. To pierwsza wystawa światowa w tym regionie świata i świetna okazja do zwrócenia uwagi arabskich inwestorów na nasz kraj" - powiedział przedstawiciel PAIH.

W czerwcu ub.r. kierownik biura PAIH w Dubaju Moneer Faour poinformował ISBnews, że inwestor pochodzący ze ZEA, działający w sektorze tytoniowym wybrał w Polsce lokalizację na fabrykę, którą zamierza otworzyć w 2019 r. Zapowiedział, że w fabryce, która ma stać się przyczółkiem do ekspansji na kraje ościenne i do Szwecji, znajdzie zatrudnienie ok. 100 osób.

Misją PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez ZBH na całym świecie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
NR23
5 lata temu
ale wesolo .jedna zamkneli a druga otworzyli