Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fitch podtrzymał rating IDR B. Handlowego na poziomie A-, perspektywa negatywna

0
Podziel się:

Fitch Ratings zmienił perspektywę ratingową w ramach ratingu długoterminowego Banku Handlowego (Long-term IDR) ze 'stabilnej' na 'negatywną', podał bank. Jednocześnie Fitch potwierdził rating długoterminowy banku (Long-term IDR) na poziomie A- oraz Viability rating na poziomie a-.

Fitch podtrzymał rating IDR B. Handlowego na poziomie A-, perspektywa negatywna

"Zmiana perspektywy ratingowej jest wynikiem przeprowadzonej przez Fitch analizy, z której wynika, że skutki ekonomiczne wynikające z pandemii koronowariusa stanowią średnioterminowe ryzyko dla ocen ratingowych banku. Dodatkowy wpływ na powyższą decyzję miało również obniżenie perspektywy ze 'stabilnej' na 'negatywną' spółki matki banku - Citigroup Inc." - czytamy w komunikacie

Viability rating dla banku jest odzwierciedleniem jego modelu biznesowego charakteryzującego się niskim poziom ryzykiem, wysoką płynnością i silną pozycją kapitałową. Ocena Viability rating jest o jeden stopień wyższa niż ocena dla polskiego sektora bankowego.

Pełny aktualny rating banku nadany przez Fitch prezentuje się następująco:

1) rating długoterminowy podmiotu (Long-term IDR): A-; perspektywa negatywna;

2) rating krótkoterminowy podmiotu (Short-term IDR): F1;

3) Viability rating: a-;

4) rating wsparcia (Support Rating): 1;

5) długoterminowy rating na skali krajowej (National Long-term Rating): AA+(pol); perspektywa negatywna;

6) krótkoterminowy rating na skali krajowej (National Short-term Rating): F1+(pol), wskazano również.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)