Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fortum wprowadza usługę prepaid we Wrocławiu i ofertę dla mieszkańców Warszawy

0
Podziel się

Fortum wprowadza we Wrocławiu sprzedaż energii elektrycznej w formule prepaid, poinformował dyrektor odpowiedzialny za sprzedaż energii elektrycznej i gazu do klientów indywidualnych Maciej Kościński. Grupa przygotowała też ofertę dla klientów indywidualnych w Warszawie i planuje rozwiązane skierowane do spółdzielni energetycznych.

Fortum wprowadza usługę prepaid we Wrocławiu i ofertę dla mieszkańców Warszawy
bErnFnxh

"Od tego miesiąca startujemy z usługą prepaid - jest to usługa całkowicie zdalna i całkowicie zdigitalizowana. Na razie dotyczy ona wyłącznie Wrocławia, dlatego, że produkt jest w 100% sparowany z licznikami inteligentnymi, a Wrocław jest jedynym miastem w Polsce, w którym wszystkie gospodarstwa domowe są podłączone pod te liczniki" - powiedział Kościński podczas telekonferencji.

Fortum rozpocznie w przyszłym tygodniu sprzedaż aplikacji, która pozwoli klientom doładować konto wybraną kwotą i będzie ich informować, jaka część tej kwoty została wykorzystana.

"Pod koniec miesiąca ruszymy z tym masowo, by skorzystała jak największa liczba mieszkańców Wrocławia. Myślimy też o innych miastach i regionach, rozmawiamy z operatorami" - dodał dyrektor.

bErnFnxj

Fortum przygotowało też ofertę skierowaną do mieszkańców Warszawy, z której będą mogli skorzystać także mieszkańcy innych miejscowości.

"Stworzyliśmy ofertę, dostępną od poniedziałku dla wszystkich klientów, która jest w 100% ekologiczna, jest tańsza od standardowych ofert innogy i Lumi. Dajemy możliwość odejścia z umowy w każdym możliwym okresie. Gwarantujemy cenę na 12 miesięcy. Oferta będzie dostępna online" - wskazał Kościński.

Dyrektor powiedział też, że Fortum pracuje nad ofertą skierowaną do tych osób, które nie mieszkają w domach jednorodzinnych i nie mogą podjąć indywidualnej decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej. Rozwiązanie ma zostać umożliwione dzięki zmianom w prawie dotyczącym spółdzielni energetycznych.

"Wydaje nam się, że do końca czerwca będziemy w stanie przygotować jakieś wstępne rozwiązanie dla klientów 'solarnie wykluczonych', w ramach którego oni mogliby stać się udziałowcami spółdzielni energetycznych. Ponieważ zmiany umożliwiają bezpośrednią sprzedaż z danej spółdzielni do konkretnego punktu poboru energii, to uczestnik spółdzielni mógłby zmniejszyć sobie rachunek albo spółdzielnia może zdecydować, że sprzedaje energię do jakiegoś przedsiębiorstwa" - wyjaśnił Kościński.

bErnFnxp

Fortum specjalizuje się w produkcji energii elektrycznej oraz ciepła w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska. Oferuje również szeroki wachlarz specjalistycznych usług z obszaru energetyki klientom indywidualnym, instytucjom oraz producentom energii. Jest obecne głównie w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji i Polsce. W 2018 roku łączne przychody Fortum osiągnęły poziom 5,24 mld euro.

bErnFnxK
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)