Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fundusz Abrisu nabył większościowy pakiet właściciela marki Apaczka

0
Podziel się:

Mavason Limited, spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners, podpisała z funduszem 21 Concordia i założycielami umowę nabycia większościowego pakietu udziałów R2G Polska, działającej pod marką Apaczka, podał Abris. Spółka jest największym dostawcą rozwiązań logistycznych dla e-commerce w Polsce. Transakcja będzie jeszcze podlegać standardowej procedurze zatwierdzenia przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Fundusz Abrisu nabył większościowy pakiet właściciela marki Apaczka

"Zgodnie z prognozami, obserwowany od dłuższego czasu wzrostowy trend wydatków na e-commerce w Polsce będzie kontynuowany. Dodatkowo, w 2020 roku w wyniku pandemii koronawirusa rynek otrzymał silny bodziec do rozwoju związany z dużym wzrostem zakupów online, co przełożyło się na zwiększenie jego wartości o ponad 35% rok do roku. Naszym zdaniem Apaczka świetnie wpisuje się w ten globalny trend i widzimy ogromny potencjał dalszego intensywnego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że z doświadczonym zespołem menedżerów R2G uda się zrealizować ambitny plan tej inwestycji zarówno w zakresie wzrostu organicznego, jak i potencjalnych przejęć" - powiedział partner w Abris Capital Partners Edgar Koleśnik, cytowany w komunikacie.

Apaczka jest wiodącym operatorem logistycznym na polskim rynku przesyłek kurierskich. Spółka funkcjonuje jako integrator zajmujący się kompleksową obsługą przesyłek dla sklepów e-commerce, firm z sektora MŚP oraz klientów SOHO (small office/home office), wyjaśniono.

Inwestując w Apaczkę, Abris wykorzystuje swoje bogate doświadczenie we współpracy z firmami w sektorze kurierskim i logistycznym. Z dużym sukcesem rozwinął między innymi polską Siódemkę oraz rumuńską Urgent Cargus, które zdobyły wiodącą pozycję rynkową adresując rosnące potrzeby klientów w sektorze e-commerce, podano także.

"Platforma logistyczna apaczka.pl to największy w Polsce portal pozwalający firmom na realizację pełnego wachlarza usług kurierskich i transportowych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym nasi klienci mogą spokojnie zająć się prowadzeniem biznesu wiedząc, że ich przesyłki dotrą na czas do odbiorców. Od ponad 11 lat z sukcesem stosujemy strategię wspierania wszystkich uczestników tego rynku. Generujemy wartość dla firm kurierskich, współpracujących z nami nadawców, a nawet platform e-commerce, przyczyniając się do dynamicznego rozwoju tej branży" - powiedział członek zarządu R2G Polska Marcin Susmanek.

"Poza kontynuacją dotychczasowej polityki zwiększania udziału i umacniania pozycji lidera na rynku, spółka razem z nowym inwestorem planuje dalszy dynamiczny rozwój poprzez systematyczne wdrażanie nowych rozwiązań dla podmiotów działających w branży e-commerce. Naszym celem jest również dotarcie z ofertą platformy apaczka.pl do nowych segmentów rynku" - dodał współzałożyciel i prezes spółki R2G Grzegorz Iwaniuk.

Abris Capital Partners to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)