Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GE Renewable Energy dostarczy turbiny o mocy 220 MW dla farmy wiatr. w Potęgowie

2
Podziel się:

GE Renewable Energy dostarczy 81 turbin lądowych o łącznej mocy 220 MW dla farmy wiatrowej w Potęgowie, podała firma.

GE Renewable Energy dostarczy turbiny o mocy 220 MW dla farmy wiatr. w Potęgowie

"GE dostarczy do farmy wiatrowej w Potęgowie 81 turbin, o mocy 2 MW każda. Obszar farmy wiatrowej został podzielony na cztery podobszary: Bięcino (gdzie trwa już instalacja pięciu turbin), Karzcino i Wrzeście, gdzie zainstalowanych zostanie 13 jednostek, a także Głuszynko (20 jednostek) i Malechowo (43 jednostki)" - czytamy w komunikacie.

W ramach zawartej na 5 lat umowy serwisowej (Full Service Agreement), GE dostarczać będzie informacje z analizy danych, rekomendacje eksperckie, a także zaawansowane usługi serwisowe w terenie.

"Jesteśmy dumni z realizacji naszego pierwszego wspólnego projektu z Potegowo Mashav Sp.z o.o. To kolejny dowód naszego zaangażowania w dostarczanie energii ze źródeł odnawialnych do polskiej sieci. Energetyka wiatrowa w Polsce rozwija się dynamicznie, a tendencja ta będzie się utrzymywać, ponieważ najbliższe aukcje mocy oferują realne możliwości wsparcia Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu na drodze do dekarbonizacji polskiej energetyki" - powiedział Peter Wells, prezes Dywizji Onshore Wind na Europę i Afrykę Subsaharyjską w GE Renewable Energy, cytowany w komunikacie.

Po oddaniu farmy do użytku, moc wytwarzana przez turbiny wiatrowe GE Renewable Energy w Polsce zwiększy się z 580 MW do 800 MW.

"Cieszymy się, że mieliśmy możliwość uczestniczenia w budowie jednej z największych farm wiatrowych w Polsce. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych partnerów z GE Renewable Energy. Wspomniany projekt wygrał przetarg zorganizowany przez polski rząd w listopadzie 2018 r. na dostawę do polskich sieci elektroenergetycznych 200 MW energii wiatrowej. To ważny krok w naszym programie inwestowania w energię wiatrową" - skomentował Tomer Eizenberg, główny dyrektor wykonawczy Mashav Energia.

Projekt finansowany jest przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) i stanowi pierwszą w Polsce inwestycję w odnawialne źródła energii w ciągu ostatnich trzech lat. Przewiduje się, że dzięki farmie wiatrowej w Potęgowie, emisja dwutlenku węgla zmniejszy się o 480 tys. ton w skali roku, podano także.

GE ma w Polsce sześć fabryk i centrum inżynieryjne EDC. Łącznie zatrudnia ponad 5 500 osób.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Rak
4 lata temu
Tylko jest jeden problem rzad PiSu uchwalil ustawe antywiatrakowa nie mozna usytuowac turbin blizej niz 10 h 90 proc obszaru Polski jest wyjeta z inwestycji w farmy wiatrowe 😠
Hej
4 lata temu
Co robi amerykańska firma w Europie - zabiera rodzimym firmom zlecenia ? O ile pamiętam Trump niszczy europejską gospodarkę. Kto więc będą patriotą współpracuje z Amerykanami ? Tak pytam, bo troche to głupie dawać zarobić amerykańskiej firmie jak Trump blokują eksport i rozwój firm z Europy w Ameryce.