Notowania

giełda
28.05.2019 10:19

GetBack oddał pieniądze za obligacje przed terminem. Zapłacił sto procent

Sprzedaż części portfela wierzytelności przez GetBack ma swoje konsekwencje. Część obligatariuszy dostanie swoje pieniądze. I to w całości. Ale zwykłych poszkodowanych to niestety nie dotyczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Poszkodowani przez GetBack muszą jeszcze poczeka na swoje pieniądze (Fot: Paweł Orlikowski)

29 kwietnia GetBack ostatecznie sprzedał portfel wierzytelności za 398,4 mln zł na rzecz szwedzkiego Hoista. Z tym wiąże się konieczność wykupu zabezpieczonych na tychże wierzytelnościach obligacji. To serie G i H. GetBack musi je wykupić w całości, inaczej nie mógłby wierzytelności sprzedać.

Spółka dokonała przedterminowego wykupu 14 800 sztuk obligacji serii G o łącznej wartości nominalnej 14,8 mln zł. Poza tym zostały wykupione przedterminowo wszystkie 5 284 obligacje serii H, o łącznej wartości nominalnej 5,28 mln zł. Szczęśliwi wierzyciele dostali całość przysługujących im pieniędzy. Większość pozostałych dostanie niewielki procent pożyczonych spółce pieniędzy. Nie mieli na swoich obligacjach tak dobrego zabezpieczenia.

Zobacz też: Biznes Mówi: czy banki wiedzą już wszystko o swoich klientach?

"Przedterminowy wykup wyżej wskazanych obligacji został dokonany ze środków pieniężnych EasyDEBT NSFIZ, które to środki zostały pozyskane przez fundusz w wyniku zawarcia i realizacji umowy przyrzeczonej z funduszami sekurytyzacyjnymi oraz spółkami z grupy kapitałowej Hoist Finance AB" - czytamy w komunikacie.

Według przyjętej w styczniu propozycji układowej przewiduje wypłatę 25 proc. środków dla większości obligatariuszy w 16 półrocznych ratach.

Czytaj też: GetBack: Propozycja układowa została przyjęta większością 86 proc. głosów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, getback, gbk
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2019

Dareka kiedy odda POszkodowanym pseudodłużnikom? pseudo długi scigali i nikt z tym nic nie robił a teraz lichwiarze, którzy dali im pieniądze są … Czytaj całość

28-05-2019

GriefZmiencie tytuł bo nie oddali wszystkim, chyba że zasponsorowali ten artykuł?

Rozwiń komentarze (2)