Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ghelamco sprzedało do tej pory 60% lokali w Foksal 13/15 w Warszawie

0
Podziel się:

Ghelamco Poland zamierza rozpocząć przekazywanie mieszkań w inwestycji Foksal 13/15 w Warszawie jeszcze w tym roku, poinformował dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią Jeroen van der Toolen. Do tej pory spółka sprzedała 60% lokali i jest optymistycznie nastawiona co do znalezienia nabywców na pozostałe, ze względu na prestiżowy i unikalny charakter projektu.

Widok na inwestycję Foksal 13/15.
Widok na inwestycję Foksal 13/15. (Mat. prasowe, partner of promotion)

"Foksal 13/15 to szczególny projekt w skali zarówno miasta, jak i naszej działalności. I właśnie w taki sposób go traktujemy, nie szczędząc starań, aby osiągnąć zamierzony efekt. W rewitalizację zaangażowaliśmy najlepszych specjalistów z kraju i zagranicy. Aby docenić wartość tych kamienic, trzeba kochać sztukę, historię i być koneserem piękna" - powiedział van der Toolen podczas spotkania prasowego.

W obu kamienicach znajduje się w sumie 55 apartamentów o powierzchni od 47 do 260 m2. Cena za metr kwadratowy wynosi od 25 tys. do 40 tys. zł.

Według inwestora, o wyjątkowości inwestycji stanowi bogactwo autentycznych, XIX-wiecznych detali, które ocalały we wnętrzach. Klatki schodowe zdobią rzeźbione supraporty i portale, posadzki z białego marmuru i ręcznie kute balustrady. Nie mniejsze bogactwo prezentują apartamenty, które swoim wystrojem śmiało mogłyby konkurować z arystokratycznymi pałacami, podkreślił dyrektor.

Kamienice powstały w latach 1895-1898 według projektu Artura Ottona Spitzbartha. W tamtym okresie, podobnie jak i dziś, był to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w Warszawie.

Inwestycja Foksal 13/15 zapewni swoim przyszłym mieszkańcom liczne komfortowe udogodnienia, m.in. strefę rekreacyjną, salę fitness i przestronne tarasy na najwyższych kondygnacjach kamienic z widokiem na centrum Warszawy. Niespotykanym dotąd rozwiązaniem będą pokoje gościnne, w których lokatorzy będą mogli przenocować swoich bliskich lub partnerów biznesowych. Pod nieruchomością wybudowano garaż mogący pomieścić łącznie ponad 60 aut, podało Ghelamco.

Inwestor podkreśla, że szczególnym wyzwaniem było odtworzenie fasady Foksal 13, ponieważ została ona zrekonstruowana na podstawie jedynego odnalezionego zdjęcia. W 1898 roku, kiedy budynek powstał, jego front obfitował w zróżnicowane detale architektoniczne, jednak w latach 30. XX w. nowy właściciel kamienicy, Jan Wedel, pozbawił go dekoracji zgodnie z modnym wówczas stylem modernistycznym.

Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w Polsce. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)