Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gowin: Założenia 'Nowego Polskiego Ładu' - na przełomie lutego/marca

4
Podziel się:

Założenia projektu "Nowego Polskiego Ładu" powinny zostać zaprezentowane na przełomie lutego/ marca, poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Gowin: Założenia 'Nowego Polskiego Ładu' - na przełomie lutego/marca

"Trwają prace związane z przygotowanym przez rząd Nowym Polskim Ładem. Zaangażowane są w to przedsięwzięcie m.in. KPRM, resort finansów, resort rozwoju, pracy i technologii. Spodziewam się, że założenia tego projektu rozwojowego zostaną ogłoszone na przełomie lutego i marca br." - powiedział Gowin podczas konferencji prasowej w Stalowej Woli.

Nowa polityka przemysłowa powinna wykorzystać doświadczenia biznesu z ostatnich miesięcy w tym m.in. strategię skrócenia łańcucha dostaw w Europie i przenoszenia produkcji z Chin czy Indii na nasz kontynent. Polska jest przygotowana, aby te nowe projekty inwestycyjne w Unii Europejskiej zaabsorbować, podkreślił wicepremier.

Gowin dodał, że "spodziewa się trwałego włączenia Funduszu Inicjatyw Lokalnych do programu Nowego Polskiego Ładu, tak aby poprzez inwestycje samorządowe rozbudowywać potencjał lokalnych małych i średnich firm".

Jak podała dzisiejsza "Rzeczpospolita", powołując się na rozmowy z politykami Prawa i Sprawiedliwości (PiS), "plan ten dotyka kluczowych kwestii, które ujawnił rok walki z pandemią", a także sfer takich jak edukacja, cyfryzacja, służba zdrowia, infrastruktura czy rozwój, planowanie przestrzenne, mieszkalnictwo.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Koszmar
3 lata temu
Strach się bać
anonymous
3 lata temu
"Nowy Polski Ład" jakie ładne socjalistyczne brzmienie
zwrot przez
3 lata temu
rufę. Pan nasz Biden skasował ten projekt Trampa.
klm
3 lata temu
Czyli w czerwcu, najwyżej po wakacjach.