Notowania

energetyka
11.03.2020 16:19

Greenpeace oczekuje od PGE rezygnacji z nowych inwestycji węglowych

Greenpeace oczekuje od Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) rezygnacji z nowych inwestycji węglowych i wdrożenia strategii ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, wynika z komunikatu po spotkaniu prezesa PGE Wojciecha Dąbrowskiego z dyrektorem programowym Greenpeace Pawłem Szypulskim. Organizacja złożyła dziś pozew przeciwko PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna - spółce zależnej PGE.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Po konferencji prasowej zorganizowanej przez Greenpeace, Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE, zaprosił Pawła Szypulskiego, dyrektora programowego Greenpeace, do siedziby PGE. Podczas rozmowy prezes zarządu PGE i dyrektor Greenpeace zgodzili się co do tego, że sektor elektroenergetyczny w Polsce powinien zmierzać w stronę zielonego kierunku, czyli sprawiedliwej transformacji opartej na odnawialnych źródłach energii" - czytamy w komunikacie PGE.

PGE i Greenpeace widzą jednak różne drogi dojścia do osiągnięcia tego celu. Prezes PGE zwrócił uwagę na konieczność racjonalnego rozłożenia zmian w czasie i wynikający z tego bardzo ważny aspekt społeczny procesu transformacji energetycznej, a także fakt przeznaczenia zbyt małych środków przez Unię Europejską na transformację energetyczną w Polsce.

"Dyrektor programowy Greenpeace podkreślił, że popiera inwestycje PGE w farmy wiatrowe - zarówno lądowe, jak i morskie, jednak zwrócił uwagę na to, że zmiana miksu energetycznego z energetyki opartej o konwencjonalne źródła na energetykę opartą o źródła odnawialne powinna przebiegać znacznie szybciej. Greenpeace, opierając się na raportach Międzyrządowego Zespołu ds. Zmiany Klimatu, a także niezależnych analizach dotyczących sektora energetycznego, między innymi opublikowanej niedawno analizy Fundacji Instrat, domaga się odejścia od węgla do 2030" - czytamy dalej.

Greenpeace złożył dziś pozew przeciwko PGE GiEK, w którym domaga się, aby spółka zrezygnowała z nowych inwestycji węglowych oraz wdrożyła strategię ograniczenia emisji gazów cieplarnianych - tak aby najpóźniej w 2030 r. doprowadzić do ich zerowej emisji z instalacji opalanych węglem.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2020

PatriotaCzy Greenpeace oprotestował identyczne inwestycje w Niemczech???

11-03-2020

PseudoZielonyCzy Ci eko terroryści mają muzgi ? Może trzeba budować elektrownie atomowe a odpady z tych reaktorów wysyłać do Greenpeace ;)

11-03-2020

KikKto wrescie pozwie ta terorystyczna organizacje !kto bedzie miec jaja zeby powiedziec top eco terorowi!!

Rozwiń komentarze (6)