Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Kęty miała wstępnie 110 mln zł zysku netto w II kw. 2020 r.

2
Podziel się

Grupa Kęty odnotowała 110 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2020 r. według wstępnych danych wobec 75,5 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka. Zarząd podtrzymuje dotyczasową prognozę całorocznych wyników.

Grupa Kęty miała wstępnie 110 mln zł zysku netto w II kw. 2020 r.
bDZJtBNN

Zysk operacyjny wyniósł 145 mln zł wobec 101,3 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 180 mln zł wobec 135,5 mln zł rok wcześniej, podano w komunikacie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły wstępnie 875 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 831,8 mln zł rok wcześniej.

"Realizacja poziomu sprzedaży w kwietniu i maju oraz szacunki na czerwiec wskazują, iż popyt na rynku utrzymuje się na lepszym, niż wstępnie zakładano poziomie. Dzięki temu segmenty grupy kapitałowej przekroczyły założenia dotyczące osiągniętych przychodów ze sprzedaży w II kwartale, określone w sprawozdaniu finansowym za I kwartał 2020" - czytamy dalej.

bDZJtBNP

Zarząd szacuje, że Segment Wyrobów Wyciskanych w II kwartale osiągnie ok. 3% wzrost ilości sprzedaży, co przy 9-proc. spadku cen aluminium w ujęciu złotówkowym przełoży się na ok. 5-proc. spadek przychodów ze sprzedaży. Szacowane przychody Segmentu Systemów Aluminiowych w II kwartale 2020 utrzymają się na poziomie zbliżonym do poziomu z roku poprzedniego. W Segmencie Opakowań Giętkich szacowane jest natomiast zwiększenie przychodów o ok. 30% r/r, w tym w związku z uruchomieniem w IV kwartale 2019 roku II linii do produkcji folii BOPP i pełnym wykorzystaniem jej mocy w omawianym okresie.

"Wyniki operacyjne pozwolą wygenerować wysokie przepływy pieniężne co pozwoli zredukować dług netto na koniec II kwartału 2020 do ok. 450 mln zł" - podano także.

Grupa Kęty wskazała też, że nie odnotowała istotnego, negatywnego wpływu pandemii wirusa SARS-Cov-2 na wyniki finansowe.

"Biorąc pod uwagę szacunkowe wyniki za I półrocze 2020 oraz utrzymującą się niepewność co do dalszego rozwoju sytuacji związanej z pandemią, która może wywierać presję na wyniki w kolejnych miesiącach roku, zarząd podtrzymuje na chwilę obecną prognozę wyników roku 2020 opublikowaną 5 lutego br." - podsumowano.

bDZJtBNV

Grupa Kęty jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi.

bDZJtBOq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Rudy
11 miesięcy temu
Idealne zdjęcie do GK S.A.
Dr
11 miesięcy temu
W drugim kwartale ?