Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Robyg chce sprzedać ok. 2700 lokali w 2019 roku

0
Podziel się:

Warszawa, 21.03.2019 (ISBnews) - Grupa Robyg zamierza w 2019 roku zwiększyć zarówno liczbę sprzedanych lokali - do około 2 700, jak i przekazanych klientom - do 2 800-3 000 jednostek, podała spółka.

Grupa Robyg chce sprzedać ok. 2700 lokali w 2019 roku

Jednocześnie wobec dynamicznie rozpoczętej sprzedaży we Wrocławiu, spółka zakłada zwiększenie swojego udziału na tym rynku oraz rozszerzanie portfolio i rozważa ekspansję do kolejnego dużego polskiego miasta. Strategia ekspansji jest odpowiedzią na potrzeby rynku i bazuje na potencjale międzynarodowego inwestora strategicznego - Bricks Acquisitions - podmiotu z grupy The Goldman Sachs Group, podano także.

"W 2018 roku spółka zrealizowała cel sprzedażowy i rozszerzyła działalność o rynek wrocławski, którego przedsprzedaż kształtuje się coraz bardziej dynamicznie. Na podstawie analiz Grupy Robyg, sytuacji makroekonomicznej oraz przewidywanego harmonogramu realizacji inwestycji spółka przewiduje, że rok 2019 pod względem sprzedaży, jak i przekazań lokali klientom będzie lepszy niż rok 2018. Konsekwentnie realizowane są cele strategiczne - jak chociażby ekspansja do kolejnych miast i tworzenie dużych, kompleksowych inwestycji. Biorąc pod uwagę te czynniki, jesteśmy przekonani, że realne jest dalsze zwiększanie skali działalności i umacnianie pozycji na polskim rynku deweloperskim" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Robyg Oscar Kazanelson, cytowany w komunikacie

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Był notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 r. do maja 2018 r. W 2018 r. Robyg zakontraktował ok. 2 520 lokali.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)