Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GUS: Produkcja budowlano-montażowa spadła o 5,9% r/r w październiku

0
Podziel się:

Produkcja budowlano-montażowa (zrealizowana przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób) spadła w październiku br. o 5,9% r/r, poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrosła o 0,4%. 

GUS: Produkcja budowlano-montażowa spadła o 5,9% r/r w październiku

"Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie niższym o 3,4% w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku i o 1,8% wyższym w porównaniu z wrześniem 2020 roku" - czytamy w komunikacie.

"W stosunku do października ub. roku wystąpiło zmniejszenie wartości produkcji budowlano-montażowej dla jednostek wykonujących roboty budowlane specjalistyczne (o 1,8%), zajmujących się wznoszeniem obiektów inżynierii lądowej i wodnej (o 4%) oraz budową budynków (o 11,3%)" - czytamy dalej.

W porównaniu z wrześniem 2020 roku zwiększenie wartości prac budowlanych zanotowano w jednostkach wykonujących roboty specjalistyczne o 7,1% oraz obiekty inżynierii lądowej i wodnej o 0,3%. Zmniejszenie wartości (o 4,3%) zanotowano w przedsiębiorstwach zajmujących się budową budynków, podał GUS.

"W okresie styczeń-październik 2020 r., w odniesieniu do tego samego okresu 2019 r., zwiększenie wartości (o 1,7%) produkcji budowlano-montażowej wystąpiło w przedsiębiorstwach zajmujących się wykonywaniem robót specjalistycznych. Jednostki, których podstawowym rodzajem działalności było wznoszenie obiektów inżynierii lądowej i wodnej oraz budowa budynków zanotowały spadek (odpowiednio o 1,4% i 5,4%)" - czytamy dalej.

Wartość produkcji budowlano-montażowej obejmująca roboty inwestycyjne w październiku br. była niższa o 4,8% w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku (w 2019 r. spadek o 6,7%), natomiast wartość robót o charakterze remontowym zmniejszyła się o 7,5% (w 2019 r. wzrost o 0,3%), podał także Urząd.

budownictwo
nieruchomości
forex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)