Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GUS: Produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 3,4% r/r w grudniu

0
Podziel się

Produkcja budowlano-montażowa (zrealizowana przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób) wzrosła w grudniu 2020 r. o 3,4% r/r, poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrosła o 34,4%. 

GUS: Produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 3,4% r/r w grudniu
bDInggiJ

"Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, produkcja budowlano- montażowa ukształtowała się na poziomie niższym o 2,1% w porównaniu z analogicznym miesiącem 2019 roku i o 1,9% wyższym w porównaniu z listopadem 2020 roku" - czytamy w komunikacie.

"W stosunku do grudnia 2019 roku zwiększenie produkcji budowlano-montażowej odnotowano dla jednostek wykonujących roboty budowlane specjalistyczne (o 12%), oraz zajmujących się budową budynków (o 4,1%), natomiast zmniejszenie w podmiotach wznoszących obiekty inżynierii lądowej (o 1%)" - czytamy dalej.

W porównaniu z listopadem 2020 roku zwiększenie wartości robót zanotowano we wszystkich działach budownictwa, z tego w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej o 37,5%, wykonujących roboty specjalistyczne o 33,4% oraz związanych z budową budynków o 30,5%, podał też GUS.

bDInggjm
budownictwo
nieruchomości
forex
Źródło:
KOMENTARZE
(0)