Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GUS: Wskaźnik klimatu koniunktury w przetwórstwie przem. wzrósł do -9,9 w I

0
Podziel się

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym (niewyrównany sezonowo - NSA) wyniósł minus -9,9 w styczniu 2021 r., podał Główny Urząd Statystyczny (GUS), prezentując dane sygnalne.

GUS: Wskaźnik klimatu koniunktury w przetwórstwie przem. wzrósł do -9,9 w I
bDIPUAUl

"W styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 9,9 - wyższym niż w grudniu ub.r. (minus 14,8)"- czytamy w komunikacie.

"W styczniu br. odnotowywana jest poprawa koniunktury we wszystkich (poza sekcją finanse i ubezpieczenia) prezentowanych obszarach gospodarki, choć w większości z nich wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury pozostaje nadal na ujemnym poziomie. Najbardziej pesymistyczne oceny zgłaszają podmioty z sekcji zakwaterowanie i gastronomia. W większości badanych obszarów odnotowuje się poprawę w stosunku do grudnia ub.r. zarówno składowych 'diagnostycznych', jak i 'prognostycznych'" - czytamy dalej.

W budownictwie w styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 18,7 - wyższym niż w grudniu ub.r. (minus 22,6).

bDIPUAUn

W handlu hurtowym w styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 4,2 - wyższym niż w grudniu ub.r. (minus 11,1).

W handlu detalicznym w styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 13,9 - wyższym niż przed miesiącem (minus 19,1).

W transporcie i gospodarce magazynowej w styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 7,8 - wyższym niż w grudniu ub.r. (minus 11,5).

W branży "zakwaterowanie i gastronomia" wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w styczniu br. na poziomie minus 52,1 wobec minus 56,9 w grudniu ub.r. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej niekorzystne oceny koniunktury (minus 64,5) niż jednostki gastronomiczne (minus 44,9).

bDIPUAUt

W informacji i komunikacji w styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 7,4 - wyższym niż przed miesiącem (plus 5,8).

W branży "finanse i ubezpieczenia" wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w styczniu br. na poziomie minus 3,6 - niższym niż przed miesiącem (plus 0,4).

Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 1 do 10 stycznia 2021 r. na próbie jednostek przemysłowych, budowlanych, handlowych i usługowych. W przeciwieństwie do podstawowego badania koniunktury, odpowiedzi na dodatkowy blok pytań były udzielane na zasadzie dobrowolności.

bDIPUAUO
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)