Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Holo4Labs pozyskał 1,2 mln zł w kampanii crowdfundingowej

0
Podziel się

Holo4Labs pozyskał 1,2 mln zł w ofercie publicznej poprzez platformę Smartfunds, podała spółka. Ostatecznie, blisko 170 inwestorów obejmie 12% udziałów spółki przy wycenie post-money 11,2 mln zł.

Holo4Labs pozyskał 1,2 mln zł w kampanii crowdfundingowej
bErNQixx

"Z wielką radością przyjęliśmy informację o błyskawicznym zakończeniu kampanii crowdfundingowej, która trwała tylko dziesięć dni. Bardzo dziękujemy wszystkim inwestorom za okazane zainteresowanie i zaufanie, które są dla nas powodem do satysfakcji, ale jednocześnie zobowiązaniem do dalszej ciężkiej pracy. Wierzymy w efektywne osiągnięcie zakładanych celów z oferty i systematyczną budowę wartości spółki z korzyścią dla jej wszystkich udziałowców" - powiedział prezes Przemysław Budnicki, cytowany w komunikacie.

Pozyskane środki pozwolą Holo4Labs na skalowanie produktu na rynkach zagranicznych i wprowadzenie kolejnych funkcji oraz zastosowań zwiększających jeszcze bardziej potencjał komercyjny.

"Globalna sytuacja epidemiologiczna niewątpliwie przyspieszyła trend wzrostu zainteresowania tematem wydajności i efektywności laboratoriów. Z drugiej strony przedsiębiorstwa z szeregu branż prowadzących działalność badawczą, chociażby w obszarze norm jakości, coraz bardziej zwracają uwagę na kluczowy aspekt bezpieczeństwa laborantów. W naszej ocenie podobne zjawiska mają szanse stać się trwałym długoterminowym trendem" - dodał prezes.

bErNQixz

Spółka zapowiedziała na początku czerwca, że planuje debiut na rynku NewConnect w ciągu dwóch lat.

Holo4Labs oferuje innowacyjne oprogramowanie laboratoryjne bazujące na goglach rozszerzonej rzeczywistości Microsoft HoloLens 2 zintegrowanych z oprogramowaniem Thermo Scientific SampleManager LIMS software (Laboratory Information Management System) - systemem do zarządzania informacjami i procesami operacyjnymi w branży laboratoryjnej. Rozwiązanie m.in. digitalizuje pracę laboranta, oszczędzając czas i zwiększając jego bezpieczeństwo. Umożliwia także odejście od papierowych i analogowych procedur, ograniczając ryzyka błędów i wskazując na ewentualne zagrożenia. Laborant pracując w goglach Microsoft HoloLens 2 w oparciu o pojawiające się hologramy, zachowuje wolne ręce do bieżącej obsługi urządzeń badawczych. Oferta Holo4Labs jest przeznaczona do całej branży laboratoryjnej, czyli rynków: zdrowotnego, farmaceutycznego, przemysłowego, spożywczego i pozostałych.

Holo4Labs to spółka technologiczna, która oferuje zaawansowane rozwiązanie z zakresu rozszerzonej (Augmented Reality) i mieszanej rzeczywistości (Mixed Reality), istotnie usprawniające pracę różnego rodzaju laboratoriów. Spółka jest twórcą oprogramowania, działającego na goglach rozszerzonej rzeczywistości HoloLens 2, produkcji Microsoftu.

bErNQiya
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)