Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

home.pl uruchamia sprzedaż w Bułgarii i na Węgrzech, w planach kolejne kraje

0
Podziel się

home.pl uruchamia sprzedaż usług internetowych w Bułgarii i na Węgrzech oraz zapowiada wejście na kolejne europejskie rynki, podała spółka. W II kwartale 2020 home.pl planuje uruchomić sprzedaż usług internetowych na rynkach czeskim i słowackim.

home.pl uruchamia sprzedaż w Bułgarii i na Węgrzech, w planach kolejne kraje
bEhWDmyJ

"Uruchomienie sprzedaży dla małych i średnich firm w dwóch nowych krajach to element strategii home.pl zakładającej obecność na co najmniej piętnastu rynkach zagranicznych do 2025 roku. Na każdym z nowych, zagranicznych rynków firma już na starcie posiada najszerszy katalog rozwiązań biznesowych w chmurze. W ofercie znajdują się także m.in. narzędzia związane z obecnością w internecie, e-commerce, bezpieczeństwem sieciowym czy wspierające zaawansowaną pracę grupową. Na Węgrzech i w Bułgarii funkcjonuje ponad 1,1 mln małych i średnich firm. Kraje te są znane dzięki technologicznym start-upom o globalnym zasięgu. Pochodzą stamtąd m.in. pCloud, AImotive czy Prezi" - czytamy w komunikacie.

"Bułgaria i Węgry to kraje z wysokim wzrostem PKB i potencjałem w zakresie transformacji cyfrowej. W obu przypadkach strategie rządowe aktywnie wspierają rozwój sektora nowych technologii, a małe i średnie firmy są ich głównymi beneficjentami. Chcemy być ich partnerem w zakresie wykorzystania nowych technologii informatycznych" - powiedział prezes home.pl Marcin Kuśmierz, cytowany w komunikacie.

Firma oferuje usługi własne oraz kilkudziesięciu międzynarodowych dostawców oprogramowania w chmurze m.in. Dropbox, Google czy Microsoft. Wkrótce udostępni też cyfrowe materiały edukacyjne i konsultacje dla rodzimego biznesu, podano także.

bEhWDmyL

"Na obu rynkach oferujemy wsparcie techniczne w lokalnych językach i rozwiązania dopasowane do potrzeb i realiów tam panujących" - dodał Kuśmierz.

W II kwartale 2020 home.pl planuje uruchomić sprzedaż usług internetowych na rynkach czeskim i słowackim. Będzie to odpowiednio 5. i 6. rynek w Europie Środkowo-Wschodniej. Za granicą firma wykorzystuje międzynarodową markę IONOS.

home.pl podaje, że jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jest członkiem globalnej grupy United Internet.

bEhWDmzm
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)