Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Hubstyle porzuca ubrania i wchodzi w gry. Na giełdzie spore poruszenie

0
Podziel się:

Nawet blisko 30 proc. rosły w poniedziałek notowania akcji spółki Hubstyle. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na wieści o planach sprzedaży biznesów odzieżowych i wejściu w branżę gier.

Hubstyle porzuca ubrania i wchodzi w gry. Na giełdzie spore poruszenie
HubStyle chce sprzedać marki Sugarfree i Cardio Bunny.

W ostatnich latach na warszawskiej giełdzie mamy wysyp spółek działających w branży gamingowej. Furorę robi CD Projekt, który stał się najwyżej wycenianą polską firmą na GPW, ale mniejsi konkurenci też coraz śmielej sobie poczynają.

Tradycyjne biznesy tracą zainteresowanie inwestorów na rzecz nowych technologii. Widać to na przykładzie spółki HubStyle, która właśnie ogłosiła zwrot w swojej strategii o 180 stopni. Chce sprzedać swoje marki odzieżowe i wejść w gry.

HubStyle zarządza obecnie dwiema markami: Sugarfree i Cardio Bunny. Zarząd jednak rozpoczął negocjacje w sprawie ich sprzedaży. Potencjalnym nabywcą jest Dawid Urban, będący znaczącym akcjonariuszem spółki.

Zobacz także: Nowe prawo budowlane. Będzie łatwiej postawić mały dom, wystarczy zgłoszenie

HubStyle zastrzega, że sposób i warunki sprzedaży nie są jeszcze ustalone, a decyzja o zbyciu aktywów nie została jeszcze podjęta. Jednocześnie jednak ogłoszono plan przejęcia 3R Studio Mobile z Grupy Playway i rozpoczęcie działalności w branży gamingowej.

"Przejęcie 3R Studio Mobile Sp. z o.o. (Grupa Playway) pozwoli emitentowi na pozyskanie i rozwijanie unikalnych kompetencji w zakresie produkcji gier w szczególności na perspektywicznych i dynamicznie rozwijających się rynkach rzeczywistości wirtualnej (VR - Virtual Reality) oraz rzeczywistości rozszerzonej (AR - Augmeted Reality)" - czytamy w komunikacie zarządu HubStyle.

Tak poważna zmiana strategii może być różnie postrzegana przez inwestorów, ale w tym przypadku reakcja jest jednoznacznie pozytywna. Na starcie poniedziałkowej sesji na giełdzie akcje HubStyle rosły nawet blisko 30 proc. Z czasem emocje nieco opadły, ale po południu dalej są około 10 proc. wyżej wyceniane niż w piątek.

Warto jeszcze szerzej spojrzeń na giełdowe notowania HubStyle, bo okazuje się, że we wrześniu wystrzeliły w górę po tym, jak przez wiele miesięcy akcje chodziły po około 30-50 groszy. Teraz są kilka razy droższe. Kurs jest w okolicach 1,20 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)