Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
26.10.2020 14:49

Idea Bank ma zgodę KNF na działanie jako TPP 

Warszawa, 26.10.2020 (ISBnews) -  Idea Bank otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zezwolenie na funkcjonowanie jako zewnętrzny dostawca tj. TPP (Third Party Provider) zgodnie z unijną dyrektywą PSD2, podał bank. Umożliwia ono powiększenie oferty banku o nowe cyfrowe rozwiązania i usługi tworzone w oparciu o dane pozyskiwane z zewnętrznych źródeł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

Na podstawie decyzji KNF, Idea Bank uzyskuje możliwość pobierania danych klientów udostępnianych przez inne banki za pośrednictwem interfejsu API, po udzieleniu odpowiedniej zgody przez klienta. Dzięki temu będzie mógł zaoferować innowacyjne rozwiązania cyfrowe takie jak usługa AIS (Account Information Service) - pobieranie sald i historii operacji z rachunków w innych bankach czy usługa PIS (Payment Initiation Service) - zlecania przelewów z innych kont bankowych, w celu opłacenia lokaty lub też zasilenia konta oszczędnościowego w Idea Bank, podano.

"Cieszymy się z uzyskanej zgody KNF, gdyż daje nam szansę na uczestnictwo w przełomowym projekcie otwarcia bram do finansów w różnych instytucjach, przy zachowaniu pełnych zasad bezpieczeństwa powierzonych środków przez klientów. Uważamy, że dyrektywa PSD2 daje duże szanse na rozwój i digitalizację Idea Banku. Dostęp do danych pozyskanych z zewnętrznych źródeł pozwoli nam na budowanie rozwiązań jeszcze lepiej dostosowanych do potrzeb klientów. Pragniemy, aby nasza bankowość elektroniczna była jeszcze sprawniejsza i wygodniejsza" - powiedział p.o. prezesa Idea Banku Jerzy Pruski, cytowany w komunikacie.

Idea Bank równolegle prowadzi prace nad wdrożeniem nowej bankowości mobilnej, której ważnym celem jest rozwój pełnego ekosystemu usług finansowych dostępnych z jednego miejsca, zaznaczono.

PSD2 (Payment Services Directive) to unijna dyrektywa dotycząca usług płatniczych w bankach i instytucjach finansowych. Głównymi jej założeniami są: poprawa bezpieczeństwa konsumentów przed nadużyciami finansowymi w obrocie bezgotówkowym oraz zwiększenie szybkości realizacji płatności bezgotówkowych, czemu ma służyć implementacja otwartej bankowości.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 17,32 mld zł na koniec 2019 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-10-2020

KurtMnie ukradli 850 pln i dołożyli drugie 850 debetu przy czym konto miałem bezdebetowe i przy braku choćby 1pln miałem odmowę. Katastrofa że taka … Czytaj całość

27-10-2020

MarkNigdy więcej. Takiego ściemniania i niskiej jakości usług nigdzie indziej nie mam

27-10-2020

BłażejJa korzystam z rachunku i jestem zadowolony, zapoznałem się z warunkami i jak się je spełnia nie naliczają się opłaty. Może nie ma dostępnych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)