Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Inno-Gene pod lupą farmaceutycznego giganta. Na giełdzie euforia

9
Podziel się:

Jedna z 10 największych firm farmaceutycznych na świecie zainteresowała się polską grupą Inno-Gene. Formalnie rozpoczęły się rozmowy na temat współpracy. Na tę informację błyskawicznie zareagowała giełda. Notowania spółki wzrosły blisko 40 proc.

Biznes Inno-Gene zainteresował dużego gracza światowego rynku farmaceutycznego.
Biznes Inno-Gene zainteresował dużego gracza światowego rynku farmaceutycznego. (PAP)

W środę przed południem nastroje inwestorów z warszawskiej giełdy nie są najlepsze. Główne indeksy są pod kreską. Na tym tle zaskakująco mocno w górę idą notowania biotechnologicznej firmy Inno-Gene. Kurs akcji na NewConnect wystrzelił blisko 40 proc. - z około 16 do 22 zł.

Ogromne poruszenie wśród inwestorów wywołała informacja o zainteresowaniu polską spółką przez jednego z czołowych światowych graczy rynku farmaceutycznego, który myśli o inwestycji w spółki z grupy Inno-Gene i chce uzyskać dostęp do ich testów genetycznych z myślą o wprowadzeniu ich na amerykański rynek.

Kim jest duży inwestor? To na razie pozostaje tajemnicą. Zarząd Inno-Gene informuje jedynie, że otrzymał list intencyjny od spółki farmaceutycznej pragnącej zachować anonimowość, należącej do jednej z 10 największych firm farmaceutycznych na świecie.

Zobacz także: Tarcza antykryzysowa 3.0. "Przedsiębiorców pokonuje biurokracja"

Mowa o 10 największych firmach farmaceutycznych pod względem przychodów ze sprzedaży w 2019 roku. Na liście tej są takie marki jak: Pfizer, Roche, Novartis, Merck & Co czy GlaxoSmithKline. W drugiej piątce są: Johnson & Johnson, AbbVie, Sanofi, Bristol-Myers Squibb i AstraZeneca.

Na Inno-Gene składa się grupa spółek działających w obszarach genomiki, diagnostyki genetycznej oraz bioinformatyki. Firma posiada największą w Polsce ofertę badań genetycznych - dostarcza komercyjne rozwiązania, współpracując z klinikami, laboratoriami oraz gabinetami lekarskimi różnych specjalizacji biotechnologicznych.

Ostatnio o polskiej spółce zrobiło się głośno za sprawą koronawirusa. Centrum Badań DNA, spółka zależna Inno-Gene, złożyła wniosek patentowy w trybie międzynarodowym. Przedmiotem zgłoszenia jest wynalazek biotechnologiczny - wielogenowy test genetyczny i zestaw starterów oraz sposób do identyfikacji zwiększonego ryzyka do zachorowania na SARS-Cov-2 oraz identyfikacji łagodnej/ciężkiej formy COVID-19.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
zen
2 lata temu
I znowu Polacy zaprzedadzą się diabłu
Szef Mossadu ...
2 lata temu
Czyli kupią udziały za np 1 mln $, a patent co roku im przyniesie z kilkadziesiąt:) oczywiście pazerne polskie goje od razu się zgodzą na ofertę Bristolskich moich braci
Robert
2 lata temu
Rząd pakiet akcji powinien natychmiast wykupić . To nie są jakieś straszne pieniądze. Najlepiej z rynku ich akcje ściągnąć
MAMO
2 lata temu
Masakra. Z czego tu się cieszyć??
Polka
2 lata temu
Chiny nas wykupią będziemy pracować za łyżkę ryżu