Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

InPost rozbudował sieć Paczkomatów do 7 tys. urządzeń

11
Podziel się:

InPost rozbudował sieć Paczkomatów do 7 tys. urządzeń, podała spółka. Paczkomat nr 7 000 stanął w Poznaniu. Rozwój sieci maszyn to odpowiedź InPost na dynamicznie wzrastającą liczbę obsługiwanych wolumenów paczek.

InPost rozbudował sieć Paczkomatów do 7 tys. urządzeń
(money.pl)

"Kolejny Paczkomat o okrągłej liczbie to dla nas małe InPostowe święto. Maszyna ta stanęła w jednym z największych miast w Polsce w Poznaniu, przy ul. Doliny 11. Rozbudowa sieci Paczkomatów odbywa się w niemal ekspresowym tempie - tylko w tym roku postawiliśmy już blisko 700 nowych maszyn. Wolumeny obsługiwanych przez nas przesyłek rosną skokowo, a olbrzymie zapotrzebowanie na usługi bezkontaktowe tylko zwiększa liczbę naszych klientów i potrzebę rozbudowy sieci o nowe lokalizacje" - powiedział prezes InPost Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Brzoska zaznacza, że choć Paczkomat nr 7 000 trafił do Poznania, to w tym roku na blisko 700 postawionych nowych maszyn większość trafiła do niewielkich miejscowości, a nawet wsi. W tym tygodniu nowe Paczkomaty mają trafić m.in. do Brzeszcza, Goszczy, Sulmierzyc, Zbójnej, Kodenia, Nowej Kornicy, Sulbiny, Puchaczowa, Łęczycy, Słupna, Malcanowa, Lipna, Gniewina, Kowalowa i Hrubieszowa, podkreślono.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. W 2018 r. InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5% więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3%, a przez Kuriera InPost o 45,5%.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(11)
Jeffree
2 lata temu
no i dobrze, niech stawiają tego żelastwa ile wlezie, w tej chwili to najlepsza z możliwych opcji odbioru paczki (nadania zreszta też)
Miszek
2 lata temu
ale faktycznie widać na miescie, że przybyło sporo tego sprzętu, mówię tu o Krakowie, jadę do pracy trajką przez prawie całe miasto i co kawałek jakiś paczkomat stoi
Komtur
2 lata temu
Ale im wyszło, kto by pomyślał, jeszcze jakiś czas temu, że to tak zrewolucjonizuje odbieranie i nadawanie paczek. ja sobie nie wyobrażam innej opcji niż paczkomaty w tym momencie, używam tylko ich i za nic nie powróciłbym do koczowania w domu i czekania na kuriera, albo dymania z awizo na pocztę.
Jaco
2 lata temu
Może nie jest to jakaś informacja i święto godne osobnego artykułu, ale dobrze, że stawiają coraz więcej maszyn, tego ująć im nie można.
Mery
2 lata temu
Dobrze, że wprowadzili je również do wsi i mniejszych miejscowości, a nie skupiają się tylko na dużych miastach. Za to plus.