Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
20.05.2020 10:59

InPost uruchomił kolejne 24 Paczkomaty w Wielkiej Brytanii

InPost postawił 24 Paczkomaty przy sklepach sieci Lidl w Wielkiej Brytanii, rozbudowując tym samym swoją sieć w tym kraju, podała spółka. Nowe maszyny są zlokalizowane m.in. w Londynie, Birmingham i Manchesterze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daniel Dmitriew / Forum)

"Nasza technologia paczkomatowa jest jedną z najlepszych na świecie - niewątpliwie jesteśmy w tym zakresie pionierem, zwłaszcza w implementacji technologii mobilnych w logistyce. Dlatego zapotrzebowanie na nasze innowacyjne rozwiązania zaczyna rosnąć - także poza granicami Polski. Postawiliśmy kolejne 24 maszyny w UK - obserwujemy, że także na tym rynku jest duże zapotrzebowanie nowoczesne i bezpieczne formy nadawania oraz odbierania paczek" - powiedział założyciel i prezes InPost Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

"Z naszych badań wynika, że dzisiaj Polacy odbierają swoje przesyłki po drodze z pracy czy sklepu i nie przeznaczają na tę czynność dodatkowego, cennego czasu, a także nie generują dodatkowych przejazdów samochodem. Paczkomaty InPost wspierają więc proekologiczne postawy i rozwiązują problem ostatniej mili. Z całą pewnością taką wygodę, dostępność i ekologiczne podejście doceniają nasi klienci w Wielkiej Brytanii, lubiący zakupy w sklepach sieci Lidl" - dodał prezes.

InPost planuje dalszy rozwój sieci Paczkomatów w Polsce i poza jej granicami - rośnie zapotrzebowanie na sieć wygodnych i elastycznych punktów odbioru oraz nadania przesyłek, podano także.

"Paczkomaty InPost w Wielkiej Brytanii można znaleźć także przy sklepach sieci Morrisons, dworcach kolejowych oraz na stacjach benzynowych BP i Esso. Z usługi nadania paczek w Paczkomatach InPost można skorzystać także przez stronę parcel2go.com - brytyjską porównywarkę usług logistycznych wielu dostawców" - czytamy także.

W poprzednich latach Paczkomaty zostały dostarczone także operatorom w takich krajach, jak: Austria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kolumbia, Brazylia, Australia i Włochy.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. W 2018 r. InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5% więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3%, a przez Kuriera InPost o 45,5%.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, handel detaliczny, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2020

Puffa ja naiwna myślałam, że to tylko w Polsce działa...no mam niemały zonk, bo o ile faktycznie Wielka Brytania i inne państwa europejskie i okolice … Czytaj całość

29-05-2020

Majkałał przyznam się szczerze, że nie wiedziałam o ich zagranicznych działaniach

23-07-2020

DumaBrawo InPost Oby tak dalej.

Rozwiń komentarze (8)