Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Inwestorzy oszaleli po informacji z Ursusa. Kurs akcji wystrzelił

91
Podziel się

Aż o jedną trzecią wzrósł od wczoraj kurs akcji Ursusa. To efekt informacji o amerykańskim inwestorze, który może wyłożyć na ratowanie spółki ponad 100 mln zł.

Ursus uratowany? Inwestorzy giełdowi już w to uwierzyli.
Ursus uratowany? Inwestorzy giełdowi już w to uwierzyli. (Materiały prasowe)
bEgwbhfp

"Podpisanie planu działania "Tasking Items" pomiędzy Ursus i Enerkon Solar International Inc. oraz Japan Venture Fund LLC." - tak brzmiał temat wczorajszego komunikatu giełdowej spółki Ursus. Inwestorzy po jego opublikowaniu wręcz oszaleli ze szczęścia i masowo rzucili się do kupowania. Efekt?

Jeszcze wczoraj rano wycena jednej akcji oscylowała w okolicach 1,05 zł. Aktualnie (godzina 13.00 w piątek) to już 1,68 zł, ale rano kurs Ursusa wynosił nawet 1,95 zł. Wycena spółki zwiększyła się do około 100 mln zł. Spory jest też obrót akcjami - ten powinien lada moment przekroczyć 10 mln zł.

Z czego wynikają takie wzrosty? Przypomnijmy, że spółka która produkuje ciągniki, sprzęt rolniczy, ale także autobusy elektryczne, od dłuższego czasu jest w restrukturyzacji. Wysokie kontrakty w Afryce nie zostały zrealizowane, a w Polsce Ursus spóźniał się z dostarczaniem na czas zamówionych przez miasta e-busów.

bEgwbhfr
Zobacz także: Obejrzyj: Tauron kupił 5 farm wiatrowych. Mocny dowód na "Zielony zwrot" koncernu

Wczoraj poinformowano jednak, że udało się znaleźć inwestora. To firma Enerkon Solar, czyli amerykański fundusz inwestycyjny notowany na giełdzie OTC.

"Strony uzgodniły i zaakceptowały, że kwota transakcji dla Ursus Bus S.A. wyniesie 30 mln USD, przyjęto mechanizm finansowania i związany z nim podział kosztów" - czytamy w komunikacie.

bEgwbhfx

Według porozumienia fundusz wraz z Japan Venture Fund mogą zainwestować równowartość ok. 110 mln zł w zamian za 49 proc. udziałów w spółce Ursus Bus oraz 7 proc. akcji Ursus S.A.

"Dodatkowo w okresie inwestycji Enerkon Solar International będzie miał zagwarantowane dla swojego przedstawiciela miejsce w radzie nadzorczej Ursus Bus S.A." - czytamy dalej.

bEgwbhfS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(91)
Ekonom
2 lata temu
Ursus powinien elektryczny autobus przekazać Autosanowi , a podjąć współpracę z f-mą Unimog i produkować lekkie samochody dla ogrodnictwa i spółdzielni mieszkaniowych z terenami zielonymi , traktory jak najbardziej też. Kwestie finansowe do dogadania !!
xionc Tadzik
2 lata temu
ale ciekawy wałek - szybki, prosty i skuteczny. HA HA HA HA
MojNIK
2 lata temu
Jesteśmy narodem wysoce pobudliwym , rajcują nas inwestycje o wartosci funduszu pocztowego przeciętnej firmy na zachodzie
bEgwbhfT
bzik
2 lata temu
to są te elektryczne samochody? :)
Moshe Anan
2 lata temu
Święty Mikołaj z Ameryki
...
Następna strona