Notowania

transport
19.09.2019 21:09

Ursus dostanie 30 mln dolarów. Jest ważne porozumienie

Ursus podpisał z Enerkon Solar International oraz Japan Venture Fund tzw. tasking items. To dokument, w którym zostały uzgodnione planowane przez strony działania w celu zrealizowania transakcji dotyczącej inwestycji w Ursus Bus. Dzięki temu spółka zostanie doinwestowana kwotą 30 mln dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
Podpisany w czwartek po południu dokument ma zapewnić Ursusowi finansowanie w kwocie 30 mln dolarów.

"Strony uzgodniły i zaakceptowały, że kwota transakcji dla Ursus Bus S.A. wyniesie 30 mln USD, przyjęto mechanizm finansowania i związany z nim podział kosztów" - czytamy w komunikacie.

Ustalono, że finansowanie zostanie oparte na umowie pożyczki zabezpieczonej na 49 proc. akcji Ursus Bus S.A. oraz na 7 proc. akcji Ursus S.A. oraz gwarancją kredytową.

"Dodatkowo w okresie inwestycji Enerkon Solar International będzie miał zagwarantowane dla swojego przedstawiciela miejsce w radzie nadzorczej Ursus Bus S.A." - czytamy dalej.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

3 września Ursus w restrukturyzacji oraz Ursus Bus podpisały z Enerkon Solar International protokół ustaleń (memorandum of understanding). W ramach dokonanych i potwierdzonych pisemnie ustaleń, strony zobowiązały się dążyć do jak najszybszego zawarcia umowy inwestycyjnej.

Na jej podstawie Enerkon Solar International zobowiązał się, że zainwestuje w I etapie do 30 mln USD, z możliwością zwiększenia tej kwoty. W zamian obejmie do 49 proc. akcji Ursus Bus S.A. oraz do 7 proc. akcji Ursus S.A.

Enerkon Solar International jest działającym od 1986 r. amerykańskim funduszem inwestującym m.in. w spółki z potencjałem oraz w przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska. Enerkon Solar International Inc jest notowany na OTC Markets.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2019

rójCzyli sprzedali Ursusa. Wyprzedaż Polski trwa w najlepsze.

20-09-2019

321start.Wstrzymać pieniądze dla kościoła i Rydzyka a znajdą się pieniądze na postawienie na nogi pięciu takich przedsiębiorstw jak Ursus !

20-09-2019

polTak pis sprzedaje Polske ,zodzieje

Rozwiń komentarze (55)