Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Coal Energy chce pozyskać z oferty do 130 mln dolarów

0
Podziel się:

Zapisy na akcje ukraińskiego producenta węgla będą przyjmowane od 18 do 21 lipca.

Coal Energy chce pozyskać z oferty do 130 mln dolarów

*Coal Energy, ukraiński producent węgla, zamierza pozyskać z oferty publicznej do 130 mln USD - wynika z prospektu emisyjnego spółki. Zapisy na akcje Coal Energy będą przyjmowane od 18 do 21 lipca. *

Oferta Coal Energy obejmować będzie do 11.252.780 akcji. Cena maksymalna została ustalona na 32 złote. Spółka chce pozyskać z oferty do 130 mln USD, czyli około 125 mln USD netto.

Około 62 mln USD Coal Energy zamierza przeznaczyć na sfinansowanie pierwszego etapu pięcioletniego programu rozwoju szacowanego na 287 mln USD, w tym na rozwój istniejących kopalń, zakładów utylizacji zwałowisk i zakładów wzbogacania węgla.

Spółka część środków chce też wydać na pozyskanie nowych koncesji, o które złożyła już wnioski.

- _ Dzięki tym spodziewanym zakupom grupa planuje zwiększyć posiadane przez siebie rezerwy o 286,9 mln ton węgla, licząc zgodnie z ukraińską metodologią szacowania rezerw. Dokładna kwota wpływów netto, która zostanie wykorzystana na zakup nowych koncesji zależeć będzie od ceny zakupu ustalonej przez rząd ukraiński _ - napisano w prospekcie.

Coal Energy planuje także częściowo spłacić zaciągnięte kredyty i inne zobowiązania finansowe, zwiększyć kapitał obrotowy i sfinansować inne projekty rozwojowe.

Proces budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych odbędzie się od 13 do 15 lipca 2011 r. do godziny 16 czasu środkowoeuropejskiego (CET).

Zapisy od inwestorów detalicznych oraz inwestorów instytucjonalnych będą przyjmowane od 18 do 21 lipca 2011 r. Oferującym jest DM BZ WBK.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)