Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Debiut Peixin na GPW. Akcje chińskiej spółki mocno w górę

0
Podziel się:

Akcje chińskiej spółki Peixin wystartowały na ponad 10-procentowym plusie. Obecnie zyskują trzy razy tyle.

Debiut Peixin na GPW. Akcje chińskiej spółki mocno w górę
(PAP/Paweł Supernak)
bELhqmyJ

6/6

fot: PAP/Paweł Supernak

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała dziś Peixin International Group. Jest to pierwsza chińska spółka notowana na GPW. Debiut jest bardzo udany. Po niemal sześciu godzinach sesji skala zwyżki przekracza 30 procent.

aktualizacja 14:51

bELhqmyL

Pierwotnie spółka planowała uplasować na rynku cztery miliony akcji po maksymalnej cenie 25 złotych za walor. Ostatecznie oferta publiczna Peixin objęła milion akcji, a cena emisyjna wyniosła 16 złotych za sztukę. Do inwestorów indywidualnych trafiła co piąta akcja.

Peixin jest 444 spółką notowaną na rynku głównym GPW i 46 spółką zagraniczną. To także 15 tegoroczny debiutant na warszawskiej giełdzie (nie licząc spółek z NewConnect). Wartość całej spółki - przy cenie 16 złotych za akcję - to 208 milionów złotych.

Debiut chińskiej spółki Peixin na rynku głównym GPW

  • fot: PAP/Paweł Supernak
  • fot: PAP/Paweł Supernak
  • fot: PAP/Paweł Supernak
  • fot: PAP/Paweł Supernak [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/debiut-chinskiej-peixin-spolki-na-rynku-glownym-gpw-g640386.html) Akcje Peixin dzisiejsze notowania rozpoczęły kursem 17,70 złotego, czyli ponad 10 procent powyżej ceny emisyjnej. Niemal sześć godzin później za jedną akcję chińskiej spółki trzeba było na warszawskiej giełdzie zapłacić prawie 21 złotych, co oznacza, że skala wzrostu sięga już ponad 30 procent.

Debiut Peixin na GPW. Zobacz dzisiejsze notowania spółki

bELhqmyR

Pexin jest producentem maszyn i linii produkcyjnych służących do wytwarzania artykułów higienicznych. W ubiegłym roku spółka zarobiła na czysto 11,4 miliona euro. Rok wcześniej jej zysk netto wyniósł 8,2 miliona euro.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bELhqmyS
bELhqmzm
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)