Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Liberty Group będzie konsolidować rynek

0
Podziel się:

Liberty Group chce jeszcze w tym tygodniu wejść na NewConnect. Spółka w przyszłym roku chce przejąć jeden lub dwa podmioty z branży i w tym celu planuje przeprowadzenie nowej emisji akcji.

Liberty Group będzie konsolidować rynek

Liberty Group chce jeszcze w tym tygodniu wejść na NewConnect. Spółka w przyszłym roku chce przejąć jeden lub dwa podmioty z branży i w tym celu planuje przeprowadzenie nowej emisji akcji.

W 2009 roku spółka planuje zadebiutować na GPW. "Chcielibyśmy zadebiutować na NewConnect jeszcze w tym tygodniu" - powiedział prezes Liberty Group, Robert Niczewski.

W ramach oferty inwestorzy finansowi, czyli Capital Partners, Citi Group Invest zaoferują połowę posiadanych akcji Liberty Group, czyli 32,5 proc. "Część oferty może odbyć się przed wejściem na NewConnect, część po wejściu" - powiedział Niczewski.

W przyszłym roku firma ma w planach akwizycje, w 2009 rozważany jest debiut na GPW. "Rozważamy obecnie dwie koncepcje rozwoju. Pierwsza z nich to skoncentrowanie się na rynku public relations, rozwój organiczny oraz ewentualne przejęcie 1-2 spółek podobnej do nas wielkości z branży. W tym celu byłaby nowa emisja akcji pod tę transakcję" - dodał Niczewski.

Dodał, że druga koncepcja zakłada przejęcie lub połączenie z agencją reklamową lub podmiotem zajmującym się kreacją wizerunku firm w internecie, aby rozszerzyć zakres oferowanych usług.

_ Obecnie działalność Liberty Group bazuje na trzech filarach: działaniach komunikacyjno-medialnych (65 proc. przychodów), doradztwie medialnym przy debiutach giełdowych (25 proc. przychodów) oraz zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi (10 proc. przychodów). _Pod koniec października Fundusz Capital Partners poinformował o kupnie za 1,8 mln zł 30 proc. akcji Liberty Group. Obecnie Capital Partners wraz z DM Capital Partners posiada łącznie pakiet 35 proc. akcji Liberty Group.

Kupno przez giełdowy fundusz akcji Liberty Group nastąpiło w ramach realizacji umowy inwestycyjnej, zawartej pomiędzy Capital Partners, Domem Maklerskim Capital Partners, City Group Invest i Liberty Group.

Capital Partnets podał wówczas, że inwestycja w Liberty Group jest krótkoterminową lokatą kapitałową.

Liberty Group świadczy usługi dla takich firm jak: Hawe, Bakalland, E-Muzyka, GTI, Brown-Forman Polska, Intralot, Check Point Software Technologies, Podróże TV, Carisma Entertainment Group.

Liberty Group przewiduje uzyskanie w 2007 roku 650 tys. zł zysku netto i 2,6 mln zł przychodów. W 2008 roku zysk netto ma wzrosnąć do 688 tys. zł, a przychody do 2,7 mln zł. W 2009 roku będzie to odpowiednio 729 tys. zł i 2,8 mln zł

W 2006 roku spółka miała 615 tys. zł zysku netto i 2,3 mln zł przychodów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)