Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

LUG zaświeci na NewConnect

0
Podziel się:

LUG, spółka produkująca oprawy oświetleniowe na przełomie października i listopada rusza z ofertą dla inwestorów. Spółkę wprowadzać będzie Wrocławski Dom Maklerski.

LUG zaświeci na NewConnect

LUG, spółka produkująca oprawy oświetleniowe na przełomie października i listopada rusza z ofertą dla inwestorów. Spółkę wprowadzać będzie Wrocławski Dom Maklerski.

,,NewConnect jest pierwszą fazą. W przeciągu roku, półtora planujemy wejście na rynek regulowany" - informuje prezes zarządu Ryszard Wtorkowski.

Spółka chce pozyskać z emisji do 25 mln, które przeznaczy na budowę nowego zakładu produkcyjnego i nową linię technologiczną co ma umożliwić zwiększenie mocy produkcyjnych.

W najbliższym czasie spółka chce także zainwestować w rozwój działu eksportu i zwiększenie ilości przedstawicieli handlowych.

LUG powstała w 1989 i funkcjonowała na rynku w formie spółki cywilnej. W 2001 r. została przekształcona w sp. z o.o. Obecne zatrudnienie w spółce wynosi 211 osób, a do końca 2008 ma być zwiększone do 250.

Spółka jest producentem oświetleniowych opraw przemysłowych i dekoracyjnych. Jej produkty wykorzystywane są głównie do iluminacji budynków, oświetlenia stacji paliw, ulic, parków, biur pasaży handlowych, obiektów sportowych i produkcyjnych.

LUG działa na polskim i światowym rynku, m.in. w Rosji, Litwie, Łotwie, krajach skandynawskich, krajach Beneluksu, Niemczech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Afryce i Azji.

,,Zabiegamy także o kontrakty związane z budową obiektów sportowych na EURO2012" - mówi prezes Wtorkowski

Najnowszym projektem spółki jest realizacja oświetlenia biurowca Tower - Doha w Katarze. Wartość inwestycji szacuje się na 1,4 mln zł.

Dotychczasowy zysk netto spółki za 2007 wyniósł ok. 3,5 mln zł. EBIT natomiast ok. 5,1 mln. Przychód netto ze sprzedaży osiągnął poziom ok. 75 mln.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)