Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mabion planuje emisję za 40 mln zł i przejście na rynek główny

0
Podziel się

Środki z oferty zostaną przeznaczone na dokończenie procesu testów i rejestracji dwóch biopodobnych leków przeciw nowotworom.

Mabion planuje emisję za 40 mln zł i przejście na rynek główny
(sjlocke/iStockphoto)
bDTpujJx

Firma biotechnologiczna Mabion planuje ofertę publiczną do 2,6 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru i debiut na rynku głównym GPW, a decyzję o tym mają podjąć akcjonariusze na walnym 4 kwietnia. Z emisji spółka chce pozyskać ok. 40 mln zł.

Środki z oferty zostaną przeznaczone na dokończenie procesu testów i rejestracji dwóch biopodobnych leków przeciw nowotworom. Przedmiotem NWZ będzie też upoważnienie zarządu do ubiegania się o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym, w związku z planowanym przeniesieniem notowań Mabion z NewConnect na rynek regulowany GPW.

_ - Podczas oferty prywatnej w maju 2010 zadeklarowaliśmy, że środki z przeprowadzonej wtedy emisji pozwolą nam na dopracowanie i wdrożenie przemysłowego procesu wytworzenia substancji czynnej. Jednocześnie obiecaliśmy inwestorom, że w połowie 2012 przeniesiemy spółkę na rynek główny GPW i będziemy chcieli pozyskać dalsze środki, aby kontynuować prace, w tym przede wszystkim badania kliniczne _ - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Wieczorek, prezes Mabion.

bDTpujJz

Mabion notowana jest na NewConnect od sierpnia 2010 roku. Debiut akcji spółki w alternatywnym systemie obrotu poprzedziła oferta prywatna 1,9 mln walorów serii I, z której spółka pozyskała od inwestorów 22,8 mln zł. Kwota ta została już wykorzystana w dużej części na realizację procesu badań i przygotowania do rejestracji dwóch biopodobnych leków: MabionCD20 - służący do leczenia nowotworów krwi oraz MabionHER2, przeznaczony do terapii raka piesi.

W latach 2013-2014 Mabion zamierza wprowadzić leki na rynek, opierając związane z tym inwestycje m.in. na środkach pozyskanych z planowanej oferty publicznej akcji.
Narastająco po czterech kwartałach 2011 roku Mabion osiągnęła blisko 10,5 mln zł przychodów, ponad trzykrotnie wyższe w porównaniu do roku 2010.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bDTpujKa
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)