Notowania

giełda
09.12.2011 12:29

Madkom planuje debiut na NewConnect

Madkom, spółka zajmująca się oprogramowaniem, planuje debiut na rynku NewConnect na początku II kwartału 2012 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee/Dreamstime.com)

Pozyskane z sprzedaży akcji środki spółka planuje przeznaczyć na budowę nowych modułów oprogramowania i dalszy rozwój - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Od 12 grudnia 2011 roku Madkom rozpoczyna prywatną ofertę sprzedaży akcji, której celem jest pozyskanie kapitału na realizację celów inwestycyjnych oraz debiut na początku II kwartału 2012 r. na rynku NewConnect. Z planowanej emisji akcji spółka chce pozyskać kwotę 1 mln zł.

_ Środki, pozyskane z emisji akcji zostaną przeznaczone na budowę nowych modułów oprogramowania, rozwój terytorialny sieci oddziałów oraz realizację większej ilości zleceń _ - powiedział cytowany w komunikacie prezes Madkom Grzegorz Szczechowiak.

_ Swoim zasięgiem działania chcemy objąć całą Polskę i wprowadzić do oferty innowacyjne w skali kraju rozwiązania produktowe, jak i nowy model świadczenia usług oparty na modelu Software as a Service (SaaS). Dzięki takiemu rozwiązaniu Burmistrzowie i Prezydenci Miast będą mogli zaliczyć wydatki na licencje do wydatków bieżących, a nam uda się zmniejszyć sezonowość przychodów, która jest w naszej branży _ - dodał.

W latach 2006 - 2010 Madkom realizował średnie roczne przychody na poziomie 4,7 mln zł, średnioroczny wzrost (CAGR) zysku EBIT wyniósł w tym okresie 32 proc., a średnioroczny wzrost (CAGR) zysku ze sprzedaży 17 proc. Spółka konsekwentnie od wielu lat wypracowuje zysk netto na średnim poziomie 184 tys. zł.

Madkom jest dostawcą i integratorem autorskich produktów do zarządzania dokumentami, archiwami elektronicznymi i budżetem. Głównym źródłem przychodów spółki jest sprzedaż własnego oprogramowania oraz świadczenie usług wdrożeniowych i szkoleń w zakresie oprogramowania.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, newconnect, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz