Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mera Schody chce podwoić produkcję

0
Podziel się:

Spółka Mera Schody pieniądze pozyskane z rynku wyda na inwestycje w linie produkcyjne, na budowę sieci salonów sprzedaży i na zwiększenie środków obrotowych - poinformował prezes Adam Koneczny.

Mera Schody chce podwoić produkcję
(PAP/EPA)

Spółka Mera Schody pieniądze pozyskane z rynku wyda na inwestycje w linie produkcyjne, na budowę sieci salonów sprzedaży i na zwiększenie środków obrotowych - poinformował prezes Adam Koneczny.

Dzięki inwestycjom firma zamierza podwoić produkcję schodów w ciągu dwóch lat. W przyszłym roku otworzy pierwsze salony firmowe. "Około 4-6 mln zł wydamy na linie produkcyjne, ok. 2 mln zł na sieć salonów i ok. 2 mln zł na zwiększenie środków obrotowych" - powiedział Koneczny na konferencji prasowej.

Dzięki inwestycjom w linie produkcja schodów podwoi się w ciągu dwóch lat. W tej chwili firma produkuje ok. 200 biegów schodowych miesięcznie.

Obecnie Mera Schody współpracuje z luźno powiązanymi z firmą przedstawicielstwami handlowymi. Chce jednak otwierać salony pod własnym szyldem, w największych miastach w kraju.

"Pierwszy taki salon mógłby powstać na początku przyszłego roku" - powiedział PAP.

Koneczny wskazuje, że w kraju cały czas rośnie popyt na produkty firmy.

"Mamy własne wzornictwo, mocną pozycję na rynkach zagranicznych, głównie w Niemczech i w Austrii, zdywersyfikowane źródła zaopatrzenia. Jesteśmy jednym z większych producentów w kraju" - powiedział.

Spółka chce mieć do końca 2009 roku 20 proc. polskiego rynku. Planuje też znaleźć się w pierwszej piątce producentów schodów w Europie.

_ W 2006 roku 90 proc. produkcji trafiało na eksport. Obecnie Mera Schody sprzedaje coraz więcej w kraju. W tej chwili ok. 70 proc. stanowi eksport, a 30 proc. - sprzedaż krajowa. _

"W 2008 r. chcemy sprzedawać w Polsce 50 proc. produkcji" - powiedział.

Dodał, że spółka importuje surowiec do produkcji, co pozwala się jej zabezpieczać przed ryzykiem kursowym.

W 2006 roku spółka miała 24 mln zł przychodów i 250 tys. zł zysku netto. W tym roku jej przychody mają wynieść 27 mln zł, a zysk netto 1,5 mln zł.

"Myślę, że uda nam się osiągnąć ten wynik" - powiedział prezes.

Akcje Mery Schody wzrosły na czwartkowym otwarciu w debiucie o 20,6 proc., do 6,03 zł. Spółka zadebiutowała na rynku New Connect.

W ramach prywatnej emisji akcji zakończonej w lipcu 2007 spółka pozyskała 13,7 mln zł. Cena jednej akcji wyniosła 5 zł, co daje wycenę całej spółki na poziomie 50 mln zł.

Firma zajmuje się produkcją schodów drewnianych, stopni na konstrukcje metalowe i betonowe oraz płyt klejonych.

Produkcja Mera Schody odbywa się na zamówienie osób indywidualnych, do których trafia 30-35 proc. produkcji, oraz firm (pośredników w sprzedaży oraz deweloperów).

ipo
newconnect
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)