Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mera Schody zadebiutuje na NewConnect

0
Podziel się:

Mera Schody, producent schodów drewnianych, zadebiutuje w czwartek 20 września na rynku NewConnect.

Mera Schody zadebiutuje na NewConnect

Mera Schody, producent schodów drewnianych, zadebiutuje w czwartek 20 września na rynku NewConnect.

W ramach prywatnej emisji akcji zakończonej w lipcu 2007 spółka pozyskała 13,7 mln zł. Cena jednej akcji wyniosła 5 zł, co daje wycenę całej spółki na poziomie 50 mln zł. Oferującym był Wrocławski Dom Maklerski SA.

Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na podwojenie mocy produkcyjnych i serwisowych. Spółka zapowiada też ekspansję na rynku polskim i za granicą, w tym w Rosji i na Ukrainie.

"Chcemy zdobyć pozycję lidera na europejskim rynku producentów schodów. Wiąże się to z istotnym wzrostem przychodów i zysku. W 2007 roku planujemy wypracować ok. 1,5-2 mln zł zysku netto przy przychodach rzędu 30 mln zł" - powiedział cytowany w komunikacie Adam Koneczny, prezes Mera Schody.

"W latach 2008-2009 planowane jest podwojenie obrotów i potrojenie zysku netto. Realizacja tych planów będzie solidnym fundamentem, który pozwoli nam na przejście z NewConnect na parkiet podstawowy warszawskiej GPW, być może już w 2009 roku" - dodaje.

W 2006 roku spółka miała 24 mln zł przychodów i 250 tys. zł zysku netto.

Sprzedaż schodów drewnianych stanowi ponad 60 proc. przychodów firmy, a około 70 proc. tej produkcji trafia na eksport m.in. do Europy Zachodniej. Oprócz schodów drewnianych, spółka wytwarza też m.in. stopnie drewniane oraz płyty klejone.

Produkcja Mera Schody odbywa się na zamówienie osób indywidualnych, do których trafia 30-35 proc. produkcji, oraz firm (pośredników w sprzedaży oraz deweloperów).

newconnect
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)