Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pragma Inkaso zadebiutuje na NewConnect

0
Podziel się:

Spółka Pragma Inkaso, działająca w branży obrotu wierzytelnościami gospodarczymi, chce zadebiutować w tym roku na nieregulowanym rynku NewConnect. Wartość oferty to 8-12 mln zł.

Pragma Inkaso zadebiutuje na NewConnect

Spółka Pragma Inkaso, działająca w branży obrotu wierzytelnościami gospodarczymi, chce zadebiutować w tym roku na nieregulowanym rynku NewConnect. Wartość oferty to 8-12 mln zł.

Po debiucie na NewConnect spółka w przyszłym roku planuje przenieść się na rynek regulowany.

"Oferta odbędzie się w trybie private placement, a jej celem jest pozyskanie środków finansowych na cele operacyjne oraz utworzenie oddziałów w północnej Polsce, co pozwoli na dynamiczne zwiększanie udziału w rynku obrotu wierzytelnościami B2B" - mówi prezes spółki Tomasz Boduszek.

Funkcję oferującego będzie pełnił Beskidzki Dom Maklerski.

Rynek alternatywny NewConnect ma być dla Pragma Inkaso tylko przystankiem w drodze na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych. Boduszek potwierdził, że spółka chce w przyszłym roku przenieść się na rynek regulowany, gdzie dokona oferty publicznej szacowanej na 35-50 mln zł.

"Najważniejszy jest dla nas wzrost organiczny, ale część środków pozyskanych dzięki publicznej emisji w przyszłym roku przeznaczymy również na akwizycje" - deklaruje Boduszek. Według niego, firma może przejmować spółki w Polsce oraz na zagranicznych rynkach, na których już jest obecna, czyli w Czechach i na Słowacji. Firmę interesują również inne rynki południowej Europy.

Boduszek prognozuje, że w 2007 roku Pragma Inkaso wypracuje 1,1 mln zł zysku netto, przy przychodach rzędu 18 mln zł.

"Środki uzyskane na New Connect pozwolą nam w przyszłym roku zwielokrotnić ten wynik" - zapowiedział prezes firmy.

Do końca sierpnia 2007 roku spółka wypracowała 10,59 mln zł przychodów oraz 0,58 mln zł zysku netto. Aż 52% przychodów spółki pochodzi z tytułu realizacji usług windykacji na zlecenie, 48% z tytułu zakupu wierzytelności i faktoringu.

newconnect
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)