Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
29.11.2011 10:43

Spółka planowała debiut na GPW. Teraz zawiesza ofertę

Decyzja została podjęta ze względu na niekorzystną sytuację makroekonomiczną, jak również obecną trudną sytuację na rynkach kapitałowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Palko72/Dreamstime.com)

Ukraiński Interfoam Holding, producent pianki poliuretanowej, zawiesza ofertę publiczną. - _ Decyzja została podjęta ze względu na niekorzystną sytuację makroekonomiczną, jak również obecną trudną sytuację na rynkach kapitałowych _ - napisano w komunikacie.

Spółka złożyła we wtorek aneks do prospektu do Estońskiej Komisji Nadzoru Finansowego (EKFN). Zawieszenie oferty będzie skuteczne po zatwierdzeniu Aneksu przez EKNF i jego publikacji zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa.

Interfoam Holding chciał przeprowadzić publiczną ofertę akcji o wartości około 86 mln zł. Spółka planowała wyemitować do 23.269.191 nowych akcji, cena maksymalna została ustalona na 3,70 zł na akcję. Środki z emisji miały zostać przeznaczone na realizację programu inwestycyjnego grupy, w tym na przejęcie dwóch zakładów produkcyjnych od rosyjskiej grupy Foamline.

Harmonogram oferty przewidywał, że od 29 listopada do 1 grudnia przyjmowane będą zapisy na akcje dla inwestorów indywidualnych oraz odbędzie się budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Ustalenie ceny emisyjnej miało nastąpić około 1 grudnia. Debiut spółki na GPW był planowany w okolicach 15 grudnia. Oferującym jest DM BZ WBK.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz