Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stark Development planuje debiut na NewConnect

0
Podziel się:

Stark Development pozyskał z niepublicznej emisji akcji 10,35 mln zł. Spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze we wrześniu.

Stark Development planuje debiut na NewConnect

*Stark Development pozyskał z niepublicznej emisji akcji 10,35 mln zł. Spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze we wrześniu. *

Emisja obejmowała 450 tys. akcji serii C w cenie emisyjnej 23 zł za akcję. Akcje objęło 51 inwestorów, w tym kilku inwestorów instytucjonalnych.

"10,35 mln zł pozyskanych w drodze prywatnej emisji Stark Development przeznaczy na powiększenie tzw. banku ziemi oraz na podwyższenie kapitału obrotowego, niezbędnego do realizacji bieżących i przyszłych projektów" - głosi komunikat.

W latach 2008 - 2010 Stark Development planuje realizować 3 - 4 projekty rocznie. Spółka szacuje, że w 2008 roku osiągnie zysk netto na poziomie 4 mln zł.

Wcześniej firma informowała, że w 2007 roku planuje osiągnąć przychody na poziomie 5,2 mln zł i zysk netto ok. 1 mln zł.

Docelowo, w okresie dwóch lat od rozpoczęcia notowań na NewConnect, Stark Development planuje debiut na rynku regulowanym GPW.

Spółka specjalizuje się w realizacji luksusowych apartamentowców w beskidzkich kurortach - Wiśle, Ustroniu i w Szczyrku, z przeznaczeniem na tzw. "second home", pozamiejską siedzibę.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)