Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ipo
09.07.2007 11:30

Udany debiut spółki Komputronik

Na GPW zadebiutował dystrybutor sprzętu IT, firma Komputronik. Walory spółki w pierwszej minucie wyceniane były na 49,9 zł, czyli ponad 27,5 proc. powyżej ceny emisyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Komputronik)

*Na GPW zadebiutował dystrybutor sprzętu IT, firma Komputronik. Walory spółki w pierwszej minucie wyceniane były na 49,9 zł, czyli ponad 27,5 proc. powyżej ceny emisyjnej. *

Komputronik kierowany przez Wojciecha Buczkowskiego (na zdjęciu) jest 33-cią spółką, która zadebiutowała na giełdzie w tym roku. W ramach pierwotnej oferty publicznej firma pozyskała 56,7 mln zł na dalszy rozwój. Natomiast całkowita wartość oferty wyniosła 63,7 mln zł. Akcje zostały przez zarząd wycenione na 39,10 zł.

Z pieniędzy pozyskanych z emisji na akwizycje spółka planowała wydać do 18,3 mln zł, a wydatki przewidziane na utrzymanie dotychczasowej infrastruktury i niezbędne inwestycje rozwojowe wynoszą od 27,6 do 32,6 mln zł.

"Rozmawiamy o akwizycji z firmą mającą sieć sklepów oraz z drugim
podmiotem, świadczącym usługi informatyczne" - mówi Krzysztof Nowak, dyrektor finansowy spółki.

Według niego w razie potrzeby pula na akwizycje zostanie zwiększona kosztem środków na inwestycje, które potrzebne będą dopiero w przyszłym roku. Brakująca kwota może być wówczas uzupełniona finansowaniem dłużnym.

Spółka informowała wcześniej, że zainteresowana jest wyjściem poza granice Polski. Nowak powiedział, że pierwszym krokiem w tym kierunku ma być uruchomienie sprzedaży przez internet na rynkach południowej Europy - w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii. "Chcemy uruchomić sprzedaż przez internet poza Polską w połowie 2008 roku, później dopiero, o ile ten model się sprawdzi, zdecydujemy się na otwieranie tam tradycyjnych placówek handlowych" - poinformował.

Komputronik zakłada wzrost przychodów w latach 2007 - 2008 odpowiednio o 51proc. i 45 proc.. Jednocześnie spółka planuje planuje dynamiczny wzrost zysku netto - o 36 proc. w roku 2007 i o 64 proc. w roku 2008.

W I kw. 2007 roku zysk netto Komputronika wyniósł 688 tys. zł wobec 698 tys. zł rok wcześniej przy 102,05 mln zł przychodów wobec 66,19 mln zł rok wcześniej.

Tagi: ipo, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz