Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

WDM chce wprowadzić 6 spółek na giełdę

0
Podziel się:

Wrocławski Dom Maklerski, który zadebiutował na rynku New Connect, chce być w tym roku oferującym w 6 pierwotnych ofertach publicznych, w dwóch kolejnych przypadkach będzie doradcą w ramach konsorcjum z PKO BP.

WDM chce wprowadzić 6 spółek na giełdę
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Wrocławski Dom Maklerski, który zadebiutował na rynku New Connect, chce być w tym roku oferującym w 6 pierwotnych ofertach publicznych, w dwóch kolejnych przypadkach będzie doradcą w ramach konsorcjum z PKO BP, powiedział prezes WDM Wojciech Gudaszewski. *

"Liczymy, że do końca roku nasz portfel projektów IPO wzrośnie do 1 mld zł" - powiedział Gudaszewski.

WDM wprowadzi na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych akcje producenta płyt pilśniowych spółki Koniecpol. Jego oferta będzie wynosić około 250 mln zł, a prospekt ma trafić do Komisji Nadzoru Finansowego we wrześniu.

Kolejne spółki z portfela WDM trafią w tym roku na New Connect. W czwartek na nowym rynku zadebiutowały dwie spółki wprowadzone przez WDM: S4E i Digital Avenue. Do końca roku dołącza do nich MW Trade, Mera Schody, AS-Bau, Stark Development i kilka kolejnych spółek. Większość z nich powinna z czasem przenieść się na rynek regulowany.

"Do przełomu września i października łączna wartość emisji, które wprowadzimy na New Connect powinna wynieść w sumie ok. 30 mln zł" - powiedział wiceprezes WDM Adrian Dzielnicki. Dodał, że WDM interesują emisje, których minimalna wartość wynosi 5 mln zł.

"Moim zdaniem, niedługo zobaczymy na New Connect oferty warte 50 mln zł. Duże firmy nie będą chciały czekać na zakończenie procesu związanego z przygotowaniem i zaakceptowaniem prospektu emisyjnego. Na nowym rynku dokonają swojego rodzaju pre-IPO i potem przeniosą się na główny rynek" - ocenia Gudaszewski.

Wartość oferty WDM, która została dokonana w trybie private placement, wyniosła 24 mln zł. Pozyskane środki spółka chce przeznaczyć głównie na inwestycje portfelowe i rozpoczęcie działalności własnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

"Liczymy, że otrzymamy licencję do końca tego roku i na początku przyszłego TFI rozpocznie działalność" - powiedział Dzielnicki.

Do godziny 11:00 wartość akcji WDM na New Connect wzrosła o 185% w stosunku do ceny odniesienia, do 5,70 zł.

newconnect
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)