Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
herman
12.10.2007 09:16

Zapisy na akcje ZM Herman od 5 listopada

Zapisy na akcje ZM Herman w transzy otwartej odbędą się w dniach 5-7 listopada, a w transzy inwestorów instytucjonalnych od 12 do 13 listopada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mariusz Szachowski)

Zapisy na akcje ZM Herman w transzy otwartej odbędą się w dniach 5-7 listopada, a w transzy inwestorów instytucjonalnych od 12 do 13 listopada - poinformowała spółka.

Oferta obejmuje 7,5 mln akcji serii D. Budowa księgi popytu potrwa od 29 do 30 października. Cena emisyjna zostanie podana 31 października. Oferującym jest Dom Maklerski Amerbrokers.

Przedstawiciele firmy Herman informowali wcześniej, że debiut spółki może nastąpić na początku IV kwartału. Spółka chce pozyskać z emisji akcji 20-25 mln zł, m.in. na przejęcia.

_ Herman podpisał już list intencyjny dotyczący przejęcia firmy na Śląsku oraz rozmawia o akwizycji z drugą firmą, z województwa podkarpackiego. _Pieniądze z rynku spółka chce przeznaczyć także na budowę platformy logistycznej na Słowacji. Herman interesuje się również rynkiem niemieckim, na który chciałby wejść w połowie przyszłego roku. W dalszej perspektywie Herman myśli o rynku ukraińskim, gdzie chciałby przejąć zakład przetwórstwa mięsnego.

Kolejnym celem emisji jest poszerzenie sieci sklepów firmowych. Obecnie Herman ma ponad 50 takich sklepów na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego oraz śląskiego i chce poszerzyć sieć do około 120 placówek.

Herman planuje też wykorzystać część środków z emisji na budowę mroźni, na około 1 tys. ton. Spółka zamierza w tym wypadku posiłkować się kredytem oraz dotacjami unijnymi.

Ponadto, za środki pozyskane z oferty Herman zamierza rozbudować zakład produkcyjny poprzez zakup linii do plasterkowania i linii do produkcji półproduktów i dań gotowych, a także planuje zwiększyć tabor samochodowy.

W 2006 roku przychody spółki wyniosły 58,6 mln zł, zysk operacyjny 1,5 mln zł, EBITDA 3,2 mln zł, a zysk netto 667 tys. zł. Prognoza na 2007 rok przewiduje osiągnięcie 69,4 mln zł przychodów, 2,2 mln zł zysku operacyjnego, 3,9 mln zł EBITDA oraz 1,6 mln zł zysku netto.

Tagi: herman, debiut, ipo, zakłady mięsne, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz