Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

IZFIA: Aktywa TFI wzrosły o 5 mld zł m/m do ponad 285 mld zł na koniec stycznia

0
Podziel się:

Aktywa netto towarzystw funduszy inwestycyjnych (TFI) zwiększyły się o 5 mld zł m/m i wyniosły ponad 285 mld zł na koniec stycznia. Sprzedaż netto funduszy wyniosła rekordowe +4,8 mld zł, podała Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFiA).

IZFIA: Aktywa TFI wzrosły o 5 mld zł m/m do ponad 285 mld zł na koniec stycznia
bEDDQuPp

"Obserwując jak inwestorzy traktują fundusze odnosimy wrażenie, że ich popularność systematycznie rośnie. Klienci w poszukiwaniu stóp zwrotu napływają do funduszy, które oferowały bardzo atrakcyjne zyski. Przyczyniły się także do tego fundusze zarządzające PPK. Mamy jednak świadomość, że takie wyniki mogą być trudne do powtórzenia, zaś otoczenie regulacyjne funduszy jest niezwykle wymagające. Dlatego z umiarkowanym optymizmem patrzymy w przyszłość. Wiele TFI działa na granicy opłacalności i bez koniecznych zmian w prawie będzie bardzo trudno rozwijać ten rynek i zachować jego różnorodność" - skomentowała prezes IZFIA Małgorzata Rusewicz, cytowana w komunikacie.

W styczniu bilans sprzedaży funduszy dłużnych po raz kolejny wzrósł i wyniósł +3,2 mld zł (w grudniu +2,6 mld zł). Fundusze mieszane zakończyły miesiąc saldem +0,9 mld (w styczniu +0,8, mld), a fundusze akcyjne pozostały również na większym, niż w grudniu plusie z wynikiem +521 mln zł. Wzrosła również ilość środków wpływających do pracowniczych planów kapitałowych (PPK), zarządzanych przez fundusze inwestycyjne. W styczniu było to +242 mln zł, podano w materiale.

bEDDQuPS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)